70 درصد از دانشجویان رشته های محیط زیست را زنان تشکیل می دهند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

70 درصد از دانشجویان رشته های محیط زیست را زنان تشکیل می دهند - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، نجمه کمالی، مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی در حوزه زنان این بود که به واسطه این انقلاب، زمینه رشد و شکوفایی استعداد و توانمندی بانوان ایرانی مهیا شد، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان در حوزه محیط زیست رشد چشمگیری داشته اند.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی، بانوان ایرانی به معنای واقعی کلمه، جایگاه و کرامت ویژه ای یافتند، چه آنکه به لطف الهی زمینه برای رشد و موفقیت های آنها در ابعاد و عرصه های گوناگون فرهنگی، علمی، پژوهشی، اجتماعی و … فراهم شد.

مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه خدمات جمهوری اسلامی به زنان مقوله ای مهم و فراموش نشدنی است، اظهار کرد: پیش از انقلاب، زنان فرزانه، دانشمند و اهل تحقیق انگشت شمار بودند اما انقلاب موجب رویش انبوه زنان فرهیخته شد به نحوی که دانشجویان دختر از پسر در برخی سال ها پیشی گرفته و تعداد بسیار زیادی از زنان در شاخه های مختلف علم و فناوری مشغول کار هستند؛ که سهم دانشجویان دختر در رشته های منابع طبیعی و محیط زیست 70 درصدی است.

کمالی تاکید کرد: در سازمان حفاظت محیط زیست نزدیک به 1400 بانوی فرهیخته مشغول خدمت هستند که 30 در صد کل نیروی انسانی سازمان را شامل می شوند که نقش مهمی در تصمیم سازی های حوزه محیط زیست دارند و اکثر آنها در بخش های تخصصی سازمان مشغول خدمت هستند همچنین 245 بانوی مدیر در پست های مدیریتی مشغول خدمت هستند و این یکی از عرصه های است که نظام جمهوری اسلامی به زنان اهمیت داده است و زمینه رشد و شکوفایی آنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 3 دوره مدیریتی، تصدی ریاست سازمان حفاظت محیط زیست بر عهده زنان بوده است و نشان دهنده نقش آفرینی پررنگ زنان در حکمرانی محیط زیست کشور است، افزود: کشور همواره به حضور زنان در عرصه ملی، نیازمند است بر همین اساس باید برای حفظ ظرفیت بانوان در جامعه و نقش آفرینی آنان تلاش شود.

وی با تاکید بر تکوین الگوی سوم زن در جمهوری اسلامی و بر پایه بیانات مقام معظم رهبری، توضیح داد: این الگو مبتنی بر نقش خانوادگی همراه با نقش آفرینی اجتماعی و منطبق بر ظرفیت جنسیتی زنان و بسترهای مشارکت اجتماعی و اقتصادی در سطوح مختلف حکمرانی است.

او با اشاره به اینکه تمرکز دشمنان بر مقوله زن به عنوان یکی از مبانی هجوم سیاسی-تبلیغاتی به نظام اسلامی است، بیان کرد: با روشنگری در افکار عمومی مردم جهان، اجازه ندهیم اهداف سیاست گذاران و برنامه ریزان غربی در حمله به مبانی اسلام در قبال زن محقق شود. جامعه امروز ما نیاز به زنان آگاه و فعال دارد، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مرهون همفکری و مشارکت جدی همه اقشار و طبقات و اصناف و گروه های مختلف اجتماعی بود و هر یک به نوعی در این انقلاب سهیم بوده اند، اما زنان با حفظ مسیولیت تربیت فرزند و ایفای نقش مادری و همسری، در اجتماع همدوش مردان مبارز به خیابان ها آمده و حمایت خود را از ولایت فقیه و خون شهدا و ارزش های اسلامی اعلام کردند.

وی تصریح کرد: پس از وقوع انقلاب اسلامی نیز زنان در حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب در همه عرصه ها تا به امروز نقش اساسی داشته و دارند. حضور فعال در پشتیبانی از رزمندگان سلحشور و تشویق و ترغیب همسران و فرزندان به حضور گسترده در جبهه های نبرد حق علیه باطل و دفاع از استقلال و آزادی جمهوری اسلامی و تدارک گسترده پشت جبهه در حفظ و تداوم انقلاب و خنثی سازی توطیه های دشمنان بسیار موثر بوده است و در استحکام و تکوین انقلاب اسلامی نیز همواره در همه عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و نیز تربیت نسل انقلابی موجبات شکوفایی هرچه بیشتر انقلاب را فراهم می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "70 درصد از دانشجویان رشته های محیط زیست را زنان تشکیل می دهند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "70 درصد از دانشجویان رشته های محیط زیست را زنان تشکیل می دهند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.