2 عامل اصلی که ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد

2 عامل اصلی که ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد

آفتاب نیوز :

به گفته متخصصان، اختلالات روانی ممکن است از طریق راه هایی مانند التهاب، فشار خون بالا و استرس اکسایشی بر سلامت قلب تاثیر بگذارند.

یک مطالعه جدید نشان داده است که برخی از شرایط سلامت روان از جمله اضطراب، افسردگی و بی خوابی ممکن است خطر ابتلاء به بیماری قلبی را افزایش دهد.

در حالی که بیماری قلبی اغلب در افراد مسن تر شایع است، محققان در این مطالعه مشاهده کردند که خطر برای افراد 20 و 30 ساله نیز افزایش یافته است.

نویسندگان این مطالعه پایگاه داده خدمات بیمه سلامت ملی کره را برای افراد 20 تا 39 ساله جستجو کردند. پس از حذف افرادی که سابقه انفارکتوس میوکارد معروف به حمله قلبی یا سکته مغزی داشتند، 6،557،727 بزرگسال باقی ماندند که همه آن ها بین سال های 2009 و 2012 تحت معاینات سلامت قرار گرفتند.

از این گروه، 856927 (13،1%) حداقل یک اختلال سلامت روان داشتند که تقریباً نیمی از آن ها (47.9%) اضطراب را تجربه کردند. بخش بزرگی از شرکت کنندگان باقیمانده افسردگی و بی خوابی داشتند (به ترتیب 21.2 و 20٪). مشکلات دیگر شامل اختلال دوقطبی، اختلالات خوردن، اختلال استرس پس از سانحه و اختلال مصرف مواد بود.

سپس وضعیت سلامتی همه شرکت کنندگان تا دسامبر 2018 به مدت 7،6 سال بررسی شد. در این دوره، در مجموع 16133 سکته قلبی و 10509 سکته مغزی گزارش شد.

آن ها دریافتند شرکت کنندگانی که مبتلا به اختلال سلامت روان تشخیص داده شده بودند، در مقایسه با افرادی که نگرانی های مربوط به سلامت روان نداشتند، سه برابر بیشتر با احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی روبرو بودند.

دکتر «مجید بسیت»، متخصص قلب در هیوستون تکزاس، تاکید کرد که این یافته ها با بسیاری از مطالعات قبلی در تناقض هستند. با این حال، محققان هیچ توضیح بالقوه ای برای این نتیجه متفاوت ارایه نکردند و صرفاً بیان کردند که تحقیقات بیشتری لازم است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 عامل اصلی که ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 عامل اصلی که ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد"، کلیک کنید.