101 کشته در تعطیلات عید فطر

101 کشته در تعطیلات عید فطر

آفتاب نیوز :

 سردار سید تیمور حسینی رییس پلیس راهور ناجا دقایقی پیش در حاشیه بازدید از آزادراه تهران_پردیس در گفتگو با خبرنگار آنلاین انکو در پردیس درخصوص اوضاع ترافیکی محور های منتهی به پایتخت، اظهار کرد: امروز 24 فروردین ماه 1403 در اخرین روز تعطیلات عید سعید فطر ترافیکی بسیار پرحجم را در ورودی های پایتخت شاهد هستیم.

وی گفت: از روز سه شنبه و ابتدای تعطیلات عید فطر تا 8 صبح امروز طی اخرین آمار تردد شمار ها بالای 98 میلیون تردد وسایل نقلیه در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: در این چند روز مازندران و گیلان به ترتیب بیشترین جدب سفر را به خود اختصاص دادند و استان هایی مانند خراسان رضوی، اصفهان، مرکزی و قم در رتبه های بعدی بیشترین جذب مسافر را داشتند.

حسینی ادامه داد: از صبح امروز روند بازگشت مسافران آغاز شده و در اغلب محور های مواصلاتی کشور به سمت کلان شهرها، به ویژه محور های مواصلاتی به پایتخت با بار ترافیکی بسیار پرحجمی برخوردار هستند.

محور چالوس تا پاکسازی کامل مسدود خواهد بود

وی اضافه کرد: در حادثه صبح امروز در محور چالوس با ریزش سنگین کوه در این محور مواجه شدیم که مجبور به انسداد این محور از دو لاین رفت و برگشت شدیم و سازمان های امدادی به ویژه سازمان راهداری مشغول پاکسازی سطح راه هستند و تا زمانی که خطر ریزش کوه به طور کامل رفع نشود این انسداد محور ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: مسیر های جایگزین برای مسافرینی که قصد بازگشت از چالوس را داشتند در ابتدا فیروزکوه و در مرحله بعدی هراز است، زیرا محور هراز به خودی خود از بار ترافیکی سنگینی برخوردار است و توان عبور خودرو های بیشتر را ندارد و توصیه اکید داریم مسافران از محور فیروزکوه برای رسیدن به پایتخت استفاده کنند.

سفر های خود را به روز های آینده موکول کنید

حسینی افزود: سایر محور های مواصلاتی کشور نیز با ترافیک هایی بسیار پرحجم روبرو هستند و توصیه داریم هم وطنان مدیریت زمان سفر را در اولویت مسافرت خود قرار داده و در صورت الزامی نبودن بازگشت به کلانشهر ها را به روز های آینده موکول کنند، در غیر اینصورت بدون عجله و شتاب مسیر ها را طی کنند.

رعایت مدیریت زمان سفر در ایام عید نوروز و فطر

وی درخصوص وضعیت ترافیکی و رعایت مدیریت زمان سفر در تعطیلات نوروز و عید سعید فطر، ابراز کرد: خوشبختانه در طول تعطیلات نوروز شرایط مناسبی را در حوزه ترافیکی شاهد بودیم و در هیچ برهه زمانی با انسداد ناشی از گره ترافیکی در تمامی محور ها به خصوص محور های شمالی مواجه نبودیم و توزیع سفر توسط مسافران در ایام نوروز و عید سعید فطر به خوبی رعایت شده بود.

کشته شدن 101 نفر در ایام عید سعید فطر

رییس پلیس راهور ناجا درخصوص تعداد جانباختگان تعطیلات عید سعید فطر در کشور، عنوان کرد: متاسفانه در ایام چند روزه تعطیلات عید سعید فطر 101 نفر از هم وطنانمان در معابر شهری و جاده ها بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.

کاهش 46 درصدی تصادفات منجر به فوت

حسینی تاکید کرد: هرچند این آمار نسبت به زمان مشابه سال و تعطیلات عید فطر سال گذشته 46 درصد کاهش داشته، اما این تعداد کشته نیز باعث ناراحتی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "101 کشته در تعطیلات عید فطر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "101 کشته در تعطیلات عید فطر"، کلیک کنید.