یک مزیت دیگر آسپرین – انکو

یک مزیت دیگر آسپرین - انکو

آسپرینِ مخصوص کودکان گاهی برای افرادی که دچار حمله قلبی شده اند تجویز می شود. اما گروه آسیب پذیر دیگری هم هست که می تواند در صورت تشخیص و با صلاحدید پزشک متخصص از مزیت دُز کم این دارو بهره مند شود: زنان بارداری که در معرض خطر «پره اکلامپسی» Pre-eclampsia قرار دارند.

به گزارش انکو، پره اکلامپسی، یکی از بیماری های دوران بارداری است که با فشار خون بالا و آسیب اندامی مشخص می شود و علایم آن شامل تورم، افزایش وزن ناگهانی و سردرد است و به مسومیت حاملگی نیز شناخته می شود.

از هر 20 زن باردار در ایالات متحده یک زن در معرض این بیماری قرار دارد. پره اکلامپسی، یکی از عوامل مرگ مادران باردار به شمار می رود.

به گزارش نیویورک تایمز، بسیاری از زنان باردار درباره این بیماری و راه های درمان یا کنترل آن اطلاعات کمی دارند.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده از 10 سال پیش به زنانی که در معرض خطر پره اکلامپسی قرار دارند توصیه می کنند تحت نظر پزشک از هفته دوازدهم بارداری آسپرین بچه مصرف کنند. این گروه ویژه، هیاتی بانفوذ از کارشناسان هستند که دستورالعمل های همگانی سلامت صادر می کنند.

کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان با حمایت از این توصیه اعلام کرده است آسپرین با دز پایین که تحت نظر پزشک تجویز می شود به احتمال زیاد عوارضی ندارد و بهترین زمان برای شروع مصرف آن قبل از هفته شانزدهم بارداری است، اگرچه می توان آن را دیرتر هم شروع کرد.

افرادی که در بارداری قبلی شان دچار پره اکلامپسی شده اند، زنانی که دو قلو، سه قلو یا چند قلو باردارند، افرادی که به بیماری کلیوی، بیماری خودایمنی، دیابت نوع 1 یا 2 مبتلا هستند، همچنین زنانی که فشار خون بالای مزمن دارند، با خطر ابتلا به پره اکلامپسی مواجه اند.

به گزارش ایندیپندنت، پژوهش ها نشان می دهد مصرف آسپرین بچه با دز کم می تواند خطر ابتلا به پره اکلامپسی را تا 15 درصد و خطر زایمان زودرس را تا 20 درصد کاهش دهد. این دارو همچنین خطر محدودیت رشد داخل رحمی را تا 18 درصد کم می کند.

متخصصان با اشاره به خطرات خوددرمانی و مصرف خودسرانه داروها تاکید می کنند که مصرف هر نوع دارویی شامل آسپرین باید حتما تحت نظر پزشک و با توصیه متخصصان انجام شود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک مزیت دیگر آسپرین – انکو" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک مزیت دیگر آسپرین – انکو"، کلیک کنید.