گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید

دختر المپیکی ایران گفت: گرفتن سهمیه المپیک رویینگ 2 نفره به گریه های بعد از تمرین و سختی هایی که پشت سر گذاشتیم می ارزید و منتظر تاریخ سازی در پاریس باشید.

 زینب نوروزی در گفت وگو با انکو درباره ی گرفتن سهمیه رویینگ دونفره سبک وزن زنان و حضور در المپیک پاریس بیان کرد: یکی از رویاهای کودکی من بود که در المپیک باشم و برای اولین بار در تاریخ قایقرانی در دو قایق دونفره سهمیه گرفتیم و توانستیم این تاریخ سازی را به اسم خودمان ثبت کنیم.

او ادامه داد: درست است سهمیه المپیک برای ما مهم و با ارزش بود اما تازه اول راه هستیم. در انتخابی المپیک برای گرفتن مدال طلا رفته بودیم و ژاپن تیم اصلی خود را آورده بود و یکی از ورزشکاران ژاپن سومین المپیکی است که می خواهد شرکت کند.  با این حال فاصله آنچنانی با آنها نداشتیم و رقابت خوبی بود. امیدوارم در المپیک هم بتوانیم تاریخ سازی کنیم. شاید گرفتن مدال از ما دور باشد اما هیچ چیزی در قایقرانی قابل پیش بینی نیست. همه چیز بستگی به حمایت ها در این سه ماه دارد و اینکه تا چه اندازه بتوانیم در پیست استاندارد تمرین کنیم. با توجه به رکوردی که در انتخابی المپیک ثبت کردیم از الان نمی توانم قول بدهم که در کدام فینال المپیک حضور داشته باشیم اما منتظر باشید که در پاریس هم تاریخ سازی می کنیم.

گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید

المپین شدن آرزوی هر ورزشکاری است

نوروزی در مورد حس خود پس از عبور از خط پایان انتخابی المپیک و گرفتن مدال نقره و سهمیه المپیک گفت: خیلی حس خوبی داشتم چون المپین بودن آرزوی هر ورزشکاری است. برای انتخابی المپیک توکیو نیز در قایق دو نفره حضور داشتم و سوم شدیم و سهمیه را گرفتیم اما طبق قوانین فدراسیون جهانی سهمیه به بالاترین رنگ مدال هر کشور داده می شد؛ از این رو ما نتوانستیم به المپیک توکیو برویم.

استرس داشتن برای المپیک طبیعی است

نایب قهرمان آسیا در مورد اولین حضور در بازی های المپیک و تلاش خود برای اینکه تحت تاثیر جو این بازی ها قرار نگیرد، گفت: المپیک یک رویداد متفاوت است و استرس های خاص خود را دارد. در انتخابی المپیک و بازی های آسیایی که رویدادهای مهمی محسوب می شدند، توانستم بهترین عملکرد را داشته باشم. با توجه به اینکه مهسا جاور برای دومین مرتبه در المپیک شرکت می کند، قطعا تجربیات او هم می تواند به من کمک کند. استرس داشتن برای هر ورزشکار طبیعی است.

گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید

نرفتن به المپیک توکیو یکی از اتفاقات بد زندگیم بود

نوروزی با اشاره روزهای سختی که برای رسیدن به سهمیه المپیک پشت سر گذاشت، تصریح کرد: حدود هفت سال است در قایقرانی فعالیت می کنم. وقتی در المپیک توکیو نتوانستم حضور داشته باشم، یکی از اتفاقات بد زندگی ام بود. با این حال ناامید نشدم و به خودم گفتم دوباره می توان این اتفاق را رقم زد. ورزشکار خیلی سختی های زیادی پشت سر می گذارد تا به نتیجه مورد نظرش برسد. اردوهای طولانی مدت داریم و دوری از خانواده را نیز باید تحمل کنیم اما به نظرم این سهمیه المپیکی که گرفتیم به این سختی ها و گریه های بعد از تمرین می ارزید. دیدن نتیجه تلاش، می تواند یکی از لذت های بزرگ زندگی انسان باشد.

امیدوارم به کاپ جهانی سوییس برویم

نوروزی در مورد انتظار از مسیولان برای حمایت بیشتر تاکید کرد: از رییس فدراسیون قایقرانی تشکر می کنم چون برای ما خیلی زحمت کشید. بانوان قبلا در یک ماده سهمیه می گرفت اما الان توانستیم در دو ماده سهمیه بگیریم و از همه کسانی که در گرفتن این نتیجه دخیل بودند تشکر می کنم. در اواخر اردیبهشت کاپ جهانی سوییس برگزار می شود و امیدوارم رییس فدراسیون در مدت زمان کمی که باقی مانده تلاش کند تا بتوانیم در این مسابقه شرکت کنیم. حضور در این مسابقه قبل از المپیک به ما کمک زیادی خواهد کرد.

گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید

نیاز به اسپانسر داریم

او افزود: در این سه ماه باقی مانده تا المپیک امیدوارم مسیولان پای کار بیایند. حمایت هایی که مسیولان می کنند در روحیه ورزشکار خیلی تاثیرگذار است. همچنین ما کمبود اسپانسر داریم و برای تهیه مکمل ها از جیب خودمان هزینه می کنیم و امیدوارم تا قبل از المپیک اسپانسر پیدا شود و ما را حمایت کند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرفتن سهمیه المپیک به گریه های بعد از تمرین می ارزید"، کلیک کنید.