کنترل خوب فشارخون می تواند از فیبروم رحمی جلوگیری کند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

کنترل خوب فشارخون می تواند از فیبروم رحمی جلوگیری کند - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو به نقل از هلث دی نیوز، زنان میانسالی که در یک مطالعه جدید تا 17 سال تحت نظر بودند، در صورت درمان فشار خون بالا با دارو، 37 درصد کمتر احتمال داشت که به این عارضه دردناک مبتلا شوند.

«سوزانا میترو»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه کایسر کالیفرنیا، گفت: «بیماران مبتلا به فشار خون 45 درصد بیشتر در معرض خطر فیبروم های گزارش شده جدید بودند».

فیبروم های رحمی تومورهای خوش خیم اما دردناکی هستند که در رحم ایجاد می شوند و تا سن 50 سالگی تا 80 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهند.

فیبروم ها می توانند باعث درد و خونریزی شوند، اما در حال حاضر هیچ روش شناخته شده ای برای پیشگیری از آنها وجود ندارد.

در مطالعه جدید، گروه تحقیق داده های سال های 1996-2013 را برای 2570 زن آمریکایی که از سن 45 سالگی در مطالعه سلامت زنان در سراسر کشور ثبت نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کرد.

همه این زنان در زمان پیوستن به مطالعه هیچ سابقه قبلی فیبروم نداشتند، اما طی 17 سال بعد، 20 درصد چنین تشخیصی را دریافت کردند.

فشار خون زنان نیز در طول زمان پیگیری شد.

محققان دریافتند که ارتباط قوی بین فشار خون و احتمال رشد فیبروم رحم در زنان وجود دارد.

به عنوان مثال، افرادی که فشار خون تشخیص داده نشده و درمان نشده داشتند، 19 درصد بیشتر در معرض ابتلا به فیبروم بودند، در حالی که آنهایی که فشار خون بالا درمان شده داشتند، 20 درصد با خطر کمتری مواجه بودند.

این تیم افزود، زنانی که فشار خون بالا خود را با یک دسته خاص از داروها به نام مهارکننده های ACE درمان کردند، 48 درصد کاهش خطر ابتلا به فیبروم را داشتند.

هنوز ارتباط دقیق بین فشار خون و خطر فیبروم مشخص نیست، اما اگر ارتباط علت و معلولی باشد، استفاده از داروهای ضد فشار خون در صورت لزوم ممکن است فرصتی برای جلوگیری از رشد فیبروم در این مرحله پرخطر زندگی باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنترل خوب فشارخون می تواند از فیبروم رحمی جلوگیری کند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنترل خوب فشارخون می تواند از فیبروم رحمی جلوگیری کند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.