کشف 2 توله خرس سیاه بلوچی در اصفهان

کشف 2 توله خرس سیاه بلوچی در اصفهان

آفتاب نیوز :

مریم امیدی، با اعلام این خبر گفت: این توله خرس ها در مسیر قاچاق به مقصد تهران توسط نیروی انتظامی مستقر در ایست بازرسی نایین، کشف و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه این دو قلاده توله خرس سیاه حدود دو ماه سن دارند و از زیستگاه های کرمان زنده گیری شده اند، افزود: بررسی و معاینه اولیه این توله خرس ها توسط دامپزشکان انجام شد و مشکل خاصی در زمان حاضر ندارند.

رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره محیط زیست استان اصفهان با اشاره به کشف یک قلاده توله خرس سیاه بلوچی از یکی از ایستگاه های بازرسی استان فارس، گفت: این توله خرس، شب گذشته به اصفهان انتقال یافت و به همراه دو توله خرس دیگرِ کشف شده در استان اصفهان به مرکز بازپروری حیات وحش «کلاه قاضی» در جنوب شرقی اصفهان منتقل شدند.

وی تصریح کرد: نگهداری از سه توله خرس سیاه بلوچی در مرکز بازپروری حیات وحش کلاه قاضی کار سنگین و هزینه بری است چرا که نیاز به تغذیه، توجه و رسیدگی مداوم دارند.

امیدی با اشاره به پراکنش گونه خرس سیاه بلوچی یا همان خرس سیاه آسیایی در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، خاطرنشان کرد: سه توله خرس کشف شده تا زمان تعیین تکلیف توسط سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز بازپروری حیات وحش کلاه قاضی می مانند.

وی ادامه داد: پرونده قضایی مربوط به متخلف زنده گیری توله خرس های کشف شده در استان اصفهان در حال پیگیری است.

رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره محیط زیست استان اصفهان، تاکید کرد: خرس سیاه بلوچی یا آسیایی جزء گونه های در خطر انقراضِ فهرست «اتحادیه جهانی حفاظت از منابع طبیعی» (IUCN) است، خرس سیاه آسیایی به دلیل محدوده جغرافیایی زیست این گونه جانوری به نام بلوچی خوانده می شود و گونه ای خاص ایران است.

وی در خاتمه متذکر شد: این گونه حیات وحش در وضعیت «در معرض خطر» (in danger) یا در خطر انقراض قرار دارد و به نظر می رسد در صورت تداوم صید و زنده گیری آن، در آینده نه چندان دور دچار وضعیتی مشابه یوز یعنی به شدت در معرض خطر انقراض شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف 2 توله خرس سیاه بلوچی در اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف 2 توله خرس سیاه بلوچی در اصفهان"، کلیک کنید.