کشف بالگرد رییس جمهور/ آثاری از زنده بودن سرنشینان مشاهده نشده است

کشف بالگرد رییس جمهور/ آثاری از زنده بودن سرنشینان مشاهده نشده است

بعد از گذشت حدود 15 ساعت از وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و … سرانجام امدادگران جمعیت هلال احمر علیرغم شرایط دشوار جوی، موفق به شناسایی محل سقوط و کشف بالگرد در منطقه «طویل» شدند.

به گزارش انکو، عصر روز یکشنبه، 30 اردیبهشت ماه و پس از آنکه رییس جمهور و تیم همراه در حال بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه سی» در مرز مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان بودند، خبری مبنی بر وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور و همراهانش در رسانه ها منتشر شد، خبری که پس از اظهارات ضد و نقیض مختلف از سوی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تایید رسید و بابک محمودی به انکو گفت: «به دنبال اعلام خبری مبنی بر وقوع حادثه برای بالگرد حامل کاروان همراه رییس جمهوری، تیم های امدادی از سوی جمعیت هلال احمر به محل اعزام شده اند.»

درپی این حادثه و در حالی که شرایط جوی محدوده وقوع حادثه بسیار نامساعد، همراه با بارش باران و مه شدید بود، صدها امدادگر از سوی جمعیت هلال احمر و همچنین نیروهای نظامی به محل اعزام شده و عملیات جستجو برای یافتن بالگرد آغاز شد و به سرعت امکانات و تجهیزات امدادی نیز به محل اعزام شده و مورد استفاده قرار گرفت. حتی برخی از کشورها همچون ترکیه، روسیه و … نیز به شکل داوطلبانه آمادگی خود برای مشارکت در عملیات جستجو را اعلام کرده و در آن مشارکت داشتند.

سرانجام بعد از گذشت حدود 15 ساعت جستجو در این محل و علیرغم وجود مه شدید، بارش باران و تاریکی هوا امدادگران جمعیت هلال احمر موفق به شناسایی محل سقوط این بالگرد در منطقه ای به نام «طویل» شدند. پس از آن نیز تیم های امدادی و نظامی در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند.  

پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر کشورمان نیز در گفت وگو با انکو با تایید این خبر گفت: صبح امروز بالگرد حامل رییس جمهور و تیم همراه پیدا شد و تیم های امدادی جمعیت هلال احمر درحال حرکت به سمت موقعیت شناسایی شده هستند.

وی همچنین حوالی ساعت 6:30 صبح امروز به انکو گفت که امدادگران به محل سقوط بالگرد رسیده و در موقعیت حضور دارند. اما با کشف محل بالگرد سانحه دیده آثاری از زنده بودن سرنشینان بالگرد مشاهده نشده است.

این خبر تکمیل می شود…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف بالگرد رییس جمهور/ آثاری از زنده بودن سرنشینان مشاهده نشده است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف بالگرد رییس جمهور/ آثاری از زنده بودن سرنشینان مشاهده نشده است"، کلیک کنید.