چه کار هایی یخچالمان را کم مصرف می کند؟

چه کار هایی یخچالمان را کم مصرف می کند؟

آفتاب نیوز :

با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی و نیاز به حفظ محیط زیست، کاهش مصرف برق یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. با اقداماتی ساده می توانید مصرف برق یخچال خود را به طور چشمگیری کاهش داده و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

به طور متوسط، یک یخچال خانگی جدید و کارآمد 300 تا 600 کیلووات ساعت در سال مصرف برق دارد. این رقم برای یخچال فریزر های ترکیبی جدید حدود 700 تا 1000 کیلووات ساعت در سال است. البته یخچال های قدیمی و با راندمان پایین می توانند تا 1800 کیلووات ساعت هم مصرف داشته باشند.

عواملی مانند داشتن یخ ساز و درجه حرارت پایین تر هم باعث افزایش مصرف برق می شوند. همچنین قرارگرفتن یخچال در معرض نور مستقیم آفتاب، کنار منابع گرمازای آشپزخانه و باز و بسته شدن مکرر در باعث اتلاف انرژی و افزایش مصرف برق می شود.

در زمان خرید یخچال فریزر همواره به برچسب انرژی درج شده روی آن نگاه و آن را بررسی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. بهینه ترین حالت، انتخاب یخچال فریزر هایی با شاخص A و +A است.

باز و بسته کردن مکرر در یخچال فریزر موجب افزایش 10کیلووات ساعت مصرف برق و افزایش هزینه برق مصرفی می شود.

خراب بودن لاستیک در یخچال فریزر موجب افزایش 20درصدی مصرف می شود.

کنار هم چیدن ظروف و مواد غذایی در داخل یخچال سبب افزایش مصرف برق می شود.

سعی کنید یخچالتان از مواد غذایی پر باشد. چون جرم سرد بعد از باز و بسته کردن یخچال به سریع تر خنک شدن داخل کابین یخچال کمک می کند و مصرف برق کمتر می شود.

برفک یخچال را به طور مرتب تمیز کنید، زیرا مصرف انرژی را بالا می برد.

به منظور تهویه هوا در اطراف یخچال فریزر سعی کنید که فاصله مناسب (10سانتی متری) از دیوار ها حفظ شود. این کار موجب کاهش مصرف برق به میزان 5کیلووات ساعت در یک ماه می شود.

یخچال های قدیمی باعث 2برابرشدن مصرف برق می شود.

همیشه از یخچالی متناسب با فضای خانواده و محیط خانه خود استفاده کنید، تا مصرف بیهوده برق نداشته باشید.

بررسی سالم بودن نوار لاستیکی در یخچال باعث تاثیرگذاری در کاهش مصرف برق دستگاه می شود.

قرار گرفتن یخچال در کنار وسایل گرمازا و لوازمی مثل اجاق گاز و… می تواند باعث بالارفتن مصرف برق شود.

یکی دیگر از مواردی که موجب کاهش مصرف انرژی یخچال می شود، قرار گرفتن دستگاه روی یک سطح صاف و تراز است. اگر یخچال تراز نباشد، ممکن است در آن به درستی بسته نشود و در نهایت مصرف برق آن افزایش پیدا کند.

یکی از مهم ترین مواردی که برای کاهش مصرف برق یخچال باید به آن توجه داشته باشید، تنظیم صحیح درجه حرارت دستگاه است. بهتر است دمای یخچال بین 2 تا 5 درجه سانتی گراد تنظیم شود. دمای مناسب برای فریزر نیز 18- تا 20- است.

از قراردادن انواع قوطی های کنسرو، رب گوجه فرنگی، گالن ها و بطری های حاوی شربت، ترشی، شیشه های مربا، عسل و… داخل یخچال خودداری کنید. این کار باعث اشغال بی مورد فضای یخچال و به تبع آن افزایش مصرف برق دستگاه خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه کار هایی یخچالمان را کم مصرف می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه کار هایی یخچالمان را کم مصرف می کند؟"، کلیک کنید.