چرا سیمرغ فیلم نامه اهدا نشد؟

چرا سیمرغ فیلم نامه اهدا نشد؟

به گزارش خبرگزاری انکو، در بخش هایی از این نامه آمده است که « همه می دانیم در سال های اخیر تولید یک فیلم سینمایی چقدر هزینه می برد. در این شرایط، فیلم های ناقص، حتی در اجزای فنی، دیگر در اّشکال غیرحرفه ای و مقدماتی سینما قابل تحمل نیست و طبعا فیلم ضعیف جایی در ویترین های رسانه ندارد. اما مصیبت زمانی به اوج می رسد که یک فیلم سینمایی از ناحیه کارگردانی و متن، دچار ضعف فراوان باشد. چنین آثاری قطعا در ویترین هیچ جشنواره معتبری به نمایش در نمی آیند.»

در این نامه با اشاره به اینکه هیات داوران جشنواره فیلم فجر، هیچ فیلمی را لایق دریافت جایزه فیلم نامه نداستند، نکات و سوالاتی را مطرح کرده اند از جمله اینکه فیلم نامه ای در راستای «تفکر» آنها نبوده است، یا ندادن این سیمرغ در راستای «تضعیف اندیشه سینماست؟!»
کانون فیلم نامه نویسان هدف شان را برای نگارش این نامه طرح این موضوع و پرسش دانسته اند که «داوری مگر پروتکل نداشته است»؟، آنها پرسیده اند «آیا بهترین فیلم جشنواره، با فیلم نامه ای بد انتخاب شده؟ کدام کارگردانی لیاقت دریافت سیمرغ داشته که حتی فیلم نامه اش قابل ارزیابی نبوده است؟»

و همچنین به این موضوع اشاره کردند که چگونه است در بخش فیلم نامه دیپلم افتخار اهدا می شود اما سیمرغ داده نمی شود، «چرا که دیپلم افتخار در یک رشته، زمانی ارزشمند است که در رقابتی نزدیک با اثری درخشان، کم آورده باشد.»

لازم به ذکر است خبرگزاری انکو محتوای کلی این نامه را منتشر کرده است و نه تمام جزییات آن را.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا سیمرغ فیلم نامه اهدا نشد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا سیمرغ فیلم نامه اهدا نشد؟"، کلیک کنید.