پیش بینی قیمت دلار 16 اردیبهشت 1403 / بوی بهبود اوضاع سیاسی، دلار را رام می کند؟

پیش بینی قیمت دلار 16 اردیبهشت 1403 / بوی بهبود اوضاع سیاسی، دلار را رام می کند؟

به گزارش انکو ،قیمت دلار در دو هفته ابتدایی اردیبهشت، مجموعا 4600 تومان کاهش ارزش داشته است. روند نزولی قیمت اسکناس آمریکایی با فروکش کردن زمینه های تنش نظامی میان ایران و اسراییل آغاز شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:دلار طی هفته های اخیر با افت پلکانی در کریدور ششم عقب نشینی کرد و حتی در کف کریدور ششم نیز معامله شد. در آخرین معامله نقدی روز پنجشنبه دلار در پله هفتم از کانال ابتدایی کریدور ششم به کار خود پایان داد.

اخبار سیاسی سیگنال مساعد به بازارها داد

موضوع سفر محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی به عربستان و اظهار امیدواری مسیولان مربوطه نسبت به این سفر، روند کاهشی قیمت دلار را در بیشتر روزهای هفته گذشته رقم زد. از سوی دیگر احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد روز چهارشنبه 12 اردیبهشت با انتشار تصویری از جلسه با همتای عربستانی خود اعلام کرد: «گفت وگوی بسیار سازنده ای انجام شد و فیصل ابراهیم با هر پنج پیشنهاد ایران موافقت کرد و بر تدوین نقشه راه همکاری های اقتصادی بخش دولتی – خصوصی و سرعت در اجرای آن تاکید کرد.»

این اظهارات، جو مثبتی را در میان معامله گران به وجود آورد؛ علاوه بر آن برخی فعالان اقتصادی این رخدادها را کورسوی امیدی برای کاهش فشارهای اقتصادی و ارزی تعبیر می کنند و امیدوارند آینده بهتری در پرتوی تعاملات منطقه ای در انتظار تهران باشد.

از سوی دیگر، آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته گذشته اعلام کرد که «رافایل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از ششم تا هفتم ماه مه (17 تا 18 اردیبهشت) برای دیدار با مقامات بلندپایه ایرانی به ایران سفر می کند.

خواب کاهش دلار تعبیر می شود؟

در همین راستا معامله گران کاهشی بازار امید دارند در هفته سوم اردیبهشت اسکناس دلار به کریدور 50 هزار تومانی برگردد؛ اما به نظر می رسد سیگنال هایی که روانه بازار می شود تاثیری یکی دو روزه در بازار دارند. کارشناسان اقتصادی کف قیمت دلار را محدوده 51 تا 52 هزار تومانی می دانند. آنها معتقدند با وجود اینکه نهاد سیاست گذار تلاش دارد، قیمت دلار به پله های بالاتر کریدور 50 هزار تومانی ورود نکند اما تمایلی نیز به برگشت به کانال 40 هزار تومانی ندارد.

درهم در کانال 16 هزار تومانی بسته شد

قیمت درهم روز پنجشنبه 14 اردیبهشت بدون تغییر و با قیمت رقم 16 هزار و 900 تومانی معامله شد. تتر روی رقم 61 هزار و 900 تومانی ایستاد.

قیمت پوند انگلیس در آخرین معامله هفته گذشته با کاهش 200 تومانی روی رقم 77 هزار و 100 بسته شد. یورو نیز روز پنجشنبه در کف کانال 66 هزار تومانی به کار خود پایان داد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در دو روز پایانی هفته گذشته تغییر قیمت نداشتند. اسکناس دلار با رقم 44 هزار و 314 تومان و حواله دلار با رقم 41 هزار و 376 تومان عرضه شد.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 16 اردیبهشت 1403 / بوی بهبود اوضاع سیاسی، دلار را رام می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 16 اردیبهشت 1403 / بوی بهبود اوضاع سیاسی، دلار را رام می کند؟"، کلیک کنید.