پیش بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور

پیش بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با انکو، در تشریح شرایط جوی کشور با اشاره به نقشه های همدیدی و آینده نگری، گفت: روز شنبه اول اردیبهشت در اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی همچنین در دامنه های شرقی زاگرس مرکزی شامل استانهای همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط اصفهان، شمال و شرق فارس و در یزد، نیمه غربی کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد. همچنین در ارتفاعات زاگرس جنوبی واقع در کرمان بارش شدید خواهد بود.

وی ادامه داد: در روز یکشنبه 2 اردیبهشت نیز علاوه بر ادامه این وضعیت در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات یزد، شمال شرق فارس و کرمان هم به تدریج در ساعات بعدازظهر با نفوذ موج تراز میانی جو به غرب کشور ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور پیش بینی می شود. برای دوشنبه 3 اردیبهشت این سامانه در کل نوار غربی دامنه های شمالی و جنوب البرز، استان های اصفهان، یزد، شمال فارس و بوشهر و ارتفاعات در کرمان فعال می باشد. 

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تاکید کرد: برای روز سه شنبه 4 اردیبهشت هم از میزان ابرناکی و بارش در شمال غرب غرب دامنه های جنوبی البرز در قزوین البرز و تهران کاسته می شود و گستره ابرناکی و بارندگی در استان های واقع در نیمه شرقی کشور و همچنین در شرق لرستان چهارمحال و بختیاری کهکیلویه و بویراحمد و شمال فارس می باشد. 

وی افزود: طی دو روز اخیر در مناطق کوهستانی رگبار تگرگ و در مناطقی از نوار شرقی کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نمی باشد. دوشنبه شمال خلیج فارس و سه شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم پیش بینی می شود. 

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا ( اول اردیبهشت) کمی ابری تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (2 اردیبهشت) کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد بتدریج افزایش ابر و وزش باد شدید با حداقل دمای 15  و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور"، کلیک کنید.