وعده معاون وزیر ورزش و جوانان: با فساد در هر سطحی مبارزه می کنیم

وعده معاون وزیر ورزش و جوانان: با فساد در هر سطحی مبارزه می کنیم

به گزارش خبرگزاری انکو؛ سیدشروین اسبقیان در نشست خبری، عنوان کرد: جامعه ورزش هیچگاه خدمات رییس جمهور شهید را فراموش نمی کند. اینکه آیت الله رییسی چند ساعت وقت می گذاشت و به وزارت ورزش می آمد، جای تقدیر و قدردانی دارد.معاون وزیر ورزش افزود: با دستور مقام عالی وزارت، حوزه فرهنگی به معاونت قهرمانی و توسعه ورزش حرفه ای منتقل شده و زیرمجموعه این معاونت شده است. ما در این مدت دنبال برخی کارها در حوزه فرهنگی هم بودیم که ایجاد و نحوه کانون هواداران، نحوه تشکیل واحدهای فرهنگی باشگاه ها و الزامات فرهنگی در قراردادهای ورزشی از جمله آنها هستند. همچنین تقویت ساختار فرهنگی ورزش کشور، کارگاه ارتقا فرهنگ هواداری، تشکیل شورای فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و … از دیگر برنامه ها و امور حوزه فرهنگی است که انجام شده و در حال انجام است.اسبقیان با بیان اینکه قبلاً معاونت فرهنگی با معاونت همگانی ادغام شده بود، خاطرنشان کرد: در خبرها عنوان می شد که بخش فرهنگی در وزارت ورزش حذف شده است اما باید بگویم که نه تنها حذف نشده بلکه ارزش آن بالا رفته است. چون موضوعات فرهنگی در حوزه تیم ها و فدراسیون ها قرار می گیرند. حرف شنوی باشگاه ها و تیم ها از معاونت قهرمانی کارسازتر است. من به فدراسیون ها نیز می گویم که آنها را در دو شاخص، بخش فرهنگی و بخش همگانی و قهرمانی مورد ارزیابی قرار می دهیم.* فرهنگ اولویت وزارت ورزش استوی با تاکید براینکه موضوعات فرهنگی در اولویت وزارت ورزش و مورد تاکید وزیر هم بوده است، گفت: برگزاری شورای عالی ورزش با حضور رییس جمهور منجر به اتفاقات خوبی شد که بر این اساس تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و تصویب سناریوهای تکمیل و مولدسازی پروژه ها از جمله آنها بودند.

همچنین تصویب برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور و آغاز فرآیند سند آمایش سرزمینی کشور جزو دیگر مصوبات بودند.آمایش سرزمینی در مراحل پایانی است و این به لطف تاکیدات رییس جمهور و اصرار او بر تسریع این روند است. آن چیزی که در دوره حضور رییس جمهور در حوزه ورزش رخ داد، در این دوره 33 ماهه بی نظیر بود.* اعلام اقدامات شهید رییسی در ورزشمعاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در ادامه به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: واگذاری قطعی پرسپولیس و استقلال از دیگر اتفاقات این سال ها بود. در سال های گذشته صحبت زیادی در این باره شد اما با تاکید ویژه آیت الله رییسی صورت گرفت. همچنین تصویب ساخت شهرک مدال آوران و پیگیری اصلاح لایحه سرباز قهرمان در همین دوره انجام شد. باید به تسویه مطالبات مربیان و قهرمانان اشاره کنم که در دوره آیت الله رییسی انجام شد.در این دوره سه بار از قهرمانان و مدال آوران با حضور رییس جمهور تجلیل شد. همچنین 29 نفر از قهرمانان استخدام شدند و تسهیلات زیادی به مدال آوران داده شد. سه هزار و 145 مدال در این دوره در رویدادهای مختلف توسط مردان و 953 مدال توسط بانوان کسب شده است. احیای ورزش زورخانه ای، آزادسازی تعداد زیادی از اماکن ورزشی و … از دیگر اقدامات انجام شده طی دوره اخیر است.* از نظر ما میراسماعیلی محکومیتی نداشته استوی درباره فدراسیون جودو و دادگاه تجدید نظر پیرامون حکم میراسماعیلی، گفت: اینکه وزیر اظهار بی اطلاعی کرده، دقیق گفته چون حکم جدیدی صادر نشده است. حکم در سال گذشته بوده و محکومیتی که منجر به محرومیت اجتماعی او از مسیولیتش شود به ما اعلام نشده و از نظر ما او محکومیتی نداشته است. موضوع با جرایم نقدی تنزل پیدا کرده و شامل محرومیت نمی شود.

وی درباره ورزشگاهی که قرار بود در تهران ساخته شود، خاطرنشان کرد: ورزش حامی اصلی را در دولت از دست داد اما معتقدیم که کار در دولت در حال انجام است. با پیگیری های دولت و پیگیری وزیر ورزش ما در حمایت از ورزش هیچ مشکلی نخواهیم داد و رییس جمهور جدید راه رییسی را دنبال کند. به جز این اتفاق خاصی نمی تواند رخ بدهد. روند آن پروژه در حال پیگیری است و تفاهم نامه نیز انجام شده است و هیچ مشکل خاصی در روند اجرای این پروژه وجود ندارد.* رییس فدراسیون مکلف به پاسخگویی به اعضای مجمع استوی درباره فدراسیون های المپیکی و آنهایی که در پاریس نتیجه نخواهند گرفت، گفت: وزارت ورزش کار نظارتی خود را با جدیت دنبال می کند اما تصمیم گیری درباره ادامه کار روسای فدراسیون ها، مجامع آنها هستند و ما به تصمیمات آنها احترام می گذاریم. رییس فدراسیون مکلف به پاسخگویی به اعضای مجمع است. وی درباره اینکه برخورد می کنید با آنها یا نه، گفت: این در اختیار مجامع است، اما تذکر و پیگیری از وظایف وزارت ورزش است که انجام می شود.اسبقیان درباره انتخابات فدراسیون تنیس، عنوان کرد: دستگاه نظارتی خواسته که یک بررسی هایی انجام بدهم و طی روزهای پیش رو تاریخ مجمع را اعلام می کنیم.معاون وزیر ورزش درباره زیرساخت لازم برای حضور بانوان در برخی شهرها گفت: تصمیم گیری در این باره بر عهده مسیولان استانی است، اما وزارت ورزش همیشه دنبال حفظ کرامت بانوان است. ما دنبال این هستیم که حضور بانوان با رعایت موازین قانونی باشد اما باید شرایطی فراهم شود که ارزش و کرامت بانوان در ورزشگاه ها حفظ شود.وی درباره فساد در مس رفسنجان گفت: وزیر بارها اعلام کرده که با فساد در هر سطحی مبارزه می کنیم و وزارت ورزش با نظارتی که دارد به موضوع ورود می کند.

اجازه نمی دهیم که ساحت ورزش کشورها دچار فساد و عدم رعایت موازین اخلاقی شود. *گزارشی از گلایه مدال آوران ناشنوا به ما نرسیدهاسبقیان درباره گلایه مدال آوران ناشنوا پیرامون عدم دریافت حقوق از صندوق قهرمانان، تصریح کرد: گزارشی به من نرسیده و اگر کسی معترض است، به ما مراجعه کند تا پیگیری کنیم. امروز کسی در راس این صندوق است که کار مالی و اقتصادی می داند، از مدیران توانمند است و اگر چنین چیزی باشد، پیگیری می کنیم.* برای واگذاری سرخابی ها با سازمان خصوصی سازی هماهنگ بودیماسبقیان راجع به واگذاری سرخابی ها در ازای پرداخت بدهی ها تصریح کرد: با سازمان خصوصی سازی کاملا هماهنگ بودیم و مشکل خاصی در روند واگذاری نداریم. این موضوع تایید شده و مشکلی نیست. پس از تاییدصلاحیت خریداران استقلال و پرسپولیس از سوی سازمان، مذاکره رسمی واگذاری شکل گرفت و در نهایت سهام به فروش رفت.وی درباره اقدامات فرهنگی در حوزه فوتبال برای فصل آینده گفت: موضوعات فرهنگی در اولویت وزارت ورزش قرار گرفته و نظام نامه فرهنگی کشور نیز مصوب شده و قرار است به باشگاه ها ابلاغ شود. دستورالعمل ها و آیین نامه های اختصاصی در حوزه فرهنگی نوشته و تصویب شده است.* تلاش شود رشته های تیمی وارد المپیک شوندوی درباره تعداد اعضای کاروان ایران در المپیک و همچنین پاداش مدال آوران گفت: ما در دوره قبل دو رشته تیمی در المپیک حضور داشتیم که باعث افزایش تعداد اعضای کاروان شده بود.ما معتقدیم که باید تلاش شود والیبال و بسکتبال و حتی هندبال وارد المپیک شوند. صحبت هایی با روسای این فدراسیون ها داشته ایم تا اتفاقات خوبی در آینده بیفتد. درخصوص پاداش، جلسه ای با حضور روسای کمیته ها داشته ایم که به یک نقطه مشترک برسیم، اعلام کنیم.

وی درباره واگذاری سرخابی ها و اینکه قرار نبود تغییراتی در آنها انجام شود اما انجام شد، گفت: لازم نمی دانیم که این تغییرات با هماهنگی ما انجام شود و کیومرث هاشمی تاکید دارد که هر تصمیمی در هیات مدیره باشگاه ها گرفته شود. وزارت ورزش به این مساله ورود نمی کند و هر تصمیمی بر عهده هیات مدیره است.معاون وزیر ورزش درباره تغییرات در اساسنامه فدراسیون ها، خاطرنشان کرد: فرآیند این کار در حال طی شدن است. تاکید هاشمی عدم دخالت از سوی وزارت ورزش در امور داخلی فدراسیون ها است. بنابراین این موضوع هماهنگ زمانی که قرار باشد که اساسنامه ها اصلاح شود، مورد توجه قرار می گیرد و تامین بر عدم دخالت وزارت ورزش در امور فدراسیون ها است.معاون وزیر ورزش و جوانان درباره یکسان بودن پاداش مدال آوران المپیکی و پارالمپیکی گفت: خاطرنشان ساخت: عدد مصوب دولت برای تسهیلات المپیک و پارالمپیک یکسان بوده و این تصمیم رییس فقید دولت است. در مصوبه مان قطعاً پاداش ها را یکی می دانیم.*باید حق و حقوق باشگاه ها پرداخت شودوی درباره موضوع حق پخش گفت: به جدیت از سوی وزیر ورزش در حال پیگیری است. این حق باشگاه ها است و باید حق و حقوق آنها پرداخت شود.اسبقیان راجع به اعزام تیم ملی موی تای به یونان، تصریح کرد: در حال پی گیری هستیم. شاید پی گیری ها از سوی مجموعه ها به جدیت صورت نگیرد و شاید سفارت خانه ها مشکل ساز شوند. بچه های موی تای در موعد مقرر کارشان را انجام دادند ولی گزارشش را به ما ندادند که مشکل چیست. ویزاها را زود ندادند و دیر شد.* اتفاق رخ داده برای مرادی شخصی است!معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص مشکل عجیب وحید مرادی گفت: کار دنبال می شود و یک موضوع شخصی است.

رییس فدراسیون والیبال توضیحات را داده اند و هر کمکی از ما بر بیاید، انجام می دهیم.اسبقیان در بخشی از نشست خبری امروز خود درمورد تمهیدات وزارت ورزش برای ارتقای سطح فرهنگی ورزشگاه های میزبان بازی های لیگ برتری در فصل آینده، اظهار داشت: موضوعات فرهنگی در اولویت کاری وزارت ورزش قرار گرفته و نظام نامه فرهنگی ورزش کشور مصوب شده و قرار است وزارت ورزش به باشگاه ها و فدراسیون ها ابلاغ کند.وی افزود: پس از تحویل مسیولیت کمیسیون فرهنگی ورزش به من، 2 بار جلسه برگزار کردیم که مصوبات خوبی به دنبال داشته است. این اقدامات می تواند در جهت تقویت بخش فرهنگی ورزش کشور موثر باشد. اداره کل فرهنگی ما نیز به جد مسایل مربوط به این حوزه را دنبال می کند. دستورالعمل و ایین نامه های اختصاصی در حوزه فرهنگ ورزش کشور از جمله آیین نامه پیوست فرهنگی ورزش تدوین شده است. تمامی باشگاه های ما حتما باید واحد فرهنگی داشته باشند.معاون فرهنگی وزارت ورزش تاکید کرد: الزامات فرهنگی برای قراردادها مورد تاکید قرار گرفته و همه رویدادهای ورزشی، اعزام ها و مسابقات ما باید این الزامات را رعایت کنند. با پیگیری و نظارت بر اجرای این مصوبات که با نظارت اداره کل فرهنگی صورت می گیرد، حتما تغییرات اساسی در رفتارها خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: رسانه ها در آستانه بازی های المپیک و پارالمپیک ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران و مسیولان کنند تا این خلا بزرگ عدم حضور رییس جمهور فقید جبران شود و این ورزشکاران به موفقیت برسند و پرچم ایران به اهتزاز در بیاید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده معاون وزیر ورزش و جوانان: با فساد در هر سطحی مبارزه می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده معاون وزیر ورزش و جوانان: با فساد در هر سطحی مبارزه می کنیم"، کلیک کنید.