نگاهی که میخواهد زن را از نقش آفرینی در جامعه جدا کند قبول نداریم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

نگاهی که میخواهد زن را از نقش آفرینی در جامعه جدا کند قبول نداریم - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو، آیت الله «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور امروز در مراسم جشن «دختران آرمانی»، ضمن تبریک این روز اظهار کرد: دختران حقیقتاً معلمان، استادان دانشگاه، صاحبان اندیشه برای جامعه و آینده سازان کشور هستند. دختران سرمایه بزرگ برای شهر و کشور هستند و ما قدر دختران را می دانیم.

وی ادامه داد: دختر هدیه خداوند است. دختران هدیه الهی برای خانواده، شهر و دیار هستند. نگاه ابزاری به زن و دختر را قبول نداریم، نگاهی که می خواهد زن را از جامعه و نقش آفرینی جدا کند را قبول نداریم و منزوی کردن زنان را قبول نداریم.

آیت الله رییسی در ادامه اظهار کرد: ما نَه نگاه مغرب زمین را در مورد زن و دختر قبول داریم که یک نگاه ابزاری است و نه آن نگاهی که می خواهد زن را از جامعه و نقش آفرینی در آن جدا کند.

رییس جمهور با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به زنان و دختران به مثابه نگاه عمیق اسلام اظهار کرد: این نگاه معتقد است که دختران ما می توانند هم مادران و همسران ارزشمندی باشند و هم در جامعه نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه امروز یک روز نمادین است و همه روزها باید قدر دختران را دانست، ادامه داد: بیشترین تحصیل کرده زن در کشورهای منطقه را ایران اسلامی دارد؛ حتی در عرصه های ورزشی، افتخارات زیادی توسط زنان آفریده شده است.

رییس جمهور با بیان اینکه در عرصه های فرهنگی، هنری، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی، زنان بسیار نقش آفرین هستند افزود: امیدوارم به برکت نام حضرت معصومه (س) کشوری که به نام قرآن و دین، پرچم برافراشته است، درعرصه های مختلف پیشرفت داشته باشد؛ پیشرفت کشور در دستان شما جوانان و زنان و دختران است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاهی که میخواهد زن را از نقش آفرینی در جامعه جدا کند قبول نداریم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاهی که میخواهد زن را از نقش آفرینی در جامعه جدا کند قبول نداریم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.