نطق نجفی درباره تاثیر سیاست های بانک مرکزی در زمینه ارز ترجیحی بر صادرات

نطق نجفی درباره تاثیر سیاست های بانک مرکزی در زمینه ارز ترجیحی بر صادرات

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت که با سیاست های بانک مرکزی واردات دارای جذابیت شده و صادرات و بازگشت ارز به شدت کاهش پیدا کرده است.

به گزارش انکو، ابراهیم نجفی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: سیاست های بانک مرکزی در خصوص ارز ترجیحی 28 هزار و 500 تومانی و نرخ ارز حواله در مرکز مبادله ارز و طلای ایران باعث شده واردات دارای جذابیت شده و صادرات و بازگشت ارز کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به قانون جهش تولید مسکن گفت: طبق این قانون دولت باید به افراد فاقد مسکن که فرم (ج) آن ها سبز است و تاکنون از تسهیلات حوزه مسکن استفاده نکرده اند، زمین دهد منتها حرف مردم این است که به جای زمین به آنها اجازه ساخت مسکن در سطح روستا و در زمین خودشان داده شود.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در استان گیلان، گفت: طبق ماده 58 قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت، اخذ آب بها از کشاورز بهره مند از آب رودخانه هایی که در طول سال به دریا روانه می شوند، قبل از مهار آن با ایجاد سد ممنوع است که از مردم گیلان آب بها دریافت می کنند.

وی همچنین با انتقاد از اجرا نشدن قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزی و افزایش 30 درصدی قیمت کود در سال 1403 گفت: شاهد سردرگمی کشاورزان در دریافت حواله کود و هدایت مردم از طریق جهادکشاورزی به بخش خصوصی جهت دریافت حواله به صورت غیرقانونی هستیم.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نطق نجفی درباره تاثیر سیاست های بانک مرکزی در زمینه ارز ترجیحی بر صادرات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نطق نجفی درباره تاثیر سیاست های بانک مرکزی در زمینه ارز ترجیحی بر صادرات"، کلیک کنید.