نرخ بیکاری جوانان در ترکیه رکورد زد

نرخ بیکاری جوانان در ترکیه رکورد زد

نرخ بیکاری ترکیه در ماه مارس اندکی کاهش یافت و به 8.6 درصد رسید و نرخ بیکاری جوانان طی 12 سال گذشته رکورد زد.

به گزارش انکو، بر اساس داده های منتشر شده، نرخ بیکاری ترکیه در ماه مارس به 8.6 درصد کاهش یافت که به طور ماهانه 0.1 درصد کاهش ثبت کرد.

داده های موسسه آماری ترکیه (TurkStat) نشان داد که تعداد بیکاران در ماه مارس با رقم، 19هزار نفر نسبت به ماه قبل کاهش یافته و به 3.06 میلیون نفر رسیده است.

جودت ییلماز، معاون رییس جمهور ترکیه در مورد این داده ها اظهار کرد که نرخ بیکاری در ماه مارس 1.4 درصد کمتر از یک سال گذشته است.

نرخ بیکاری برای مردان 6.8 درصد و برای زنان 12 درصد بود.

نرخ مشارکت نیروی کار در ماه مارس به 54.2 درصد رسید که نسبت به ماه قبل 0.2 درصد افزایش داشت.

نرخ اشتغال تا ماه مارس سال میلادی کنونی 49.5 درصد یا 32.6 میلیون نفر بوده است.

نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله با 0.4 درصد کاهش به 15.1 درصد در ماه رسید. این میزان برای مردان 11.7 درصد و برای زنان 21.2 درصد بود.

وی گفت: «نرخ بیکاری جوانان به پایین ترین حد خود در 12 سال گذشته رسیده است» همچنین افزود: «در دوره آینده، ما به دنبال سیاست های اشتغال ی خواهیم بود که پتانسیل نیروی کار، به ویژه جوانان و زنان را بسیج و ثبات اقتصادی را حفظ کند».

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ بیکاری جوانان در ترکیه رکورد زد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ بیکاری جوانان در ترکیه رکورد زد"، کلیک کنید.