نتایج نگران کننده زنان المپیکی تکواندوی ایران/ زنگ خطر برای پاریس از ویتنام!

نتایج نگران کننده زنان المپیکی تکواندوی ایران/ زنگ خطر برای پاریس از ویتنام!

دو بانوی المپیکی تکواندوی ایران با نمایش بسیار ضعیف و دور از انتظار خود در رقابت های قهرمانی آسیا، نگرانی ها بابت عملکردشان در المپیک 2024 پاریس را بیش از پیش کردند.

به گزارش انکو، رقابتهای تکواندوی قهرمانی آسیا با نمایش ضعیف ناهید کیانی و مبینا نعمت زاده 2 بانوی تکواندوکار المپیکی ایران به پایان رسید.

در پایان این رقابت ها که به میزبانی ویتنام برگزار شد، ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم به مدال نقره آسیا رسید و سعیده نصیری در وزن 46- کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد اما 4 تکواندوکار دیگر تیم زنان ایران با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفتند.

اما ناهید کیانی شاخص ترین چهره تکواندوی ایران در این رقابتها اینبار نیز همچون بازی های آسیایی با نمایشی دور از انتظار از دور رقابت ها حذف شد و از رسیدن به مدال بازماند. کیانی که به پشتوانه مدال طلای جهان و عملکرد درخشان خود طی یکی دو سال اخیر، یکی از امیدهای اصلی تکواندوی ایران برای کسب مدال در المپیک پاریس محسوب می شود، در دور نخست رقابت های قهرمانی آسیا در وزن 53- کیلوگرم مقابل حریف خود از تایلند در 2 راند شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت تا اینبار نیز همچون بازی های آسیایی با شکست مقابل تایلند از دور رقابت ها کنار برود.

اما مبینا نعمت زاده در وزن 49- کیلوگرم نیز که در بازی های آسیایی هانگژو به مدال برنز رسید، پس از پیروزی برابر رقیب خود از فیلیپین، در دومین مبارزه مقابل حریف ویتنامی 2 بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در شرایطی که آرین سلیمی و مهران برخورداری دو نماینده تکواندوی مردان ایران در المپیک پاریس به ترتیب با کسب مدال های طلا و نقره، نمایش خوبی در این رقابت ها داشتند، حذف زودهنگام ناهید کیانی و مبینا نعمت زاده نشان داد کادر فنی تیم ملی زنان در فاصله 2 ماهه تا المپیک پاریس باید در جهت رفع ایرادات فنی این دو چهره برای حضور در رویدادی به مراتب سخت تر از قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی، تلاش کند.

از سوی دیگر توجه جدی به آمادگی روحی و روانی این دو تکواندوکار برای حضور در المپیک پاریس از اهمیت زیادی برخوردار است؛ کیانی پس از حذف از المپیک توکیو، برای دومین مرتبه راهی المپیک می شود و بدون شک با رفع مشکلات فنی و روحی، این توانایی را دارد که اینبار صاحب خوشرنگ ترین مدال در المپیک شود.

مبینا نعمت زاده تکواندوکار 19 ساله ایران نیز هر چند تجربه زیادی از حضور در رویدادهای مهم جهانی و المپیک ندارد، به پشتوانه مدال نقره آسیا و برنز بازی های آسیایی و همچنین درخشش در رقابت های کسب سهمیه المپیک، می تواند به شرط رفع ایرادات فنی و داشتن تمرکز بیشتر، نماینده شایسته ای برای تکواندوی ایران در المپیک پاریس باشد.

مینو مداح و مهروز ساعی نیز باید در فرصت باقیمانده تا المپیک ، ضمن بررسی دقیق دلایل ناکامی کیانی و نعمت زاده در رقابت های قهرمانی آسیا، این دو تکواندوکار را در بهترین شرایط روحی و بدنی، آماده حضور در المپیک کنند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج نگران کننده زنان المپیکی تکواندوی ایران/ زنگ خطر برای پاریس از ویتنام!" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج نگران کننده زنان المپیکی تکواندوی ایران/ زنگ خطر برای پاریس از ویتنام!"، کلیک کنید.