مهران احمدی: با 80 میلیون طناز، کمدین بودن سخت است

مهران احمدی: با 80 میلیون طناز، کمدین بودن سخت است

مهران احمدی با بیان اینکه خود را کمدین نمی داند، گفت: یک بازیگر وقتی به بلوغ کاری خود می رسد می تواند کمدین باشد و کمدی کار کردن در جایی که 80 میلیون آدم طناز دارد کار خیلی سختی است.

به گزارش انکو، عصر پنجشنبه 19 بهمن ماه فیلم «آبی روشن» به کارگردانی بابک خواجه پاشا در خانه جشنواره به نمایش درآمد و نشست خبری آن با حضور بازیگران اصلی مهران احمدی و مهران غفوریان برگزار شد.

در این فیلم مهران احمدی نقش یک حاجی خیر و صاحب معدن سنگ در نیشابور را بازی می کند که قرار است خادم حرم امام رضا (ع) هم باشد. او در نشست خبری فیلم درباره انگیزه اش از حضور در این نقش گفت: من از طرف مادری به خراسان بزرگ و شهر عطار وصل می شوم و راه طریقتی که حاج یونس در این فیلم رفت مسیری است که سیمرغ می رود.

او سپس به شوخی گفت، «شاید به ما هم سیمرغ رسید» و بعد ادامه داد: یکی دیگر از دلایلم برای بازی در فیلم این بود که احساس کردم به زادگاهم بدهکارم.

احمدی در بخشی دیگر از این نشست درباره جایگاه نقش های کمدی و انعطاف پذیری کمدین ها با بیان اینکه خود را در جایگاه یک کمدین نمی داند، گفت: کمدین ها بهترین بازیگران جهان هستند و وقتی یک بازیگر به بلوغ می رسد می تواند کمدین باشد. این کار در ایران سختی بیشتری دارد چون ما 80 میلیون کمدین و آدم طناز در ایران داریم و اگر کامنت های مردم را در فضای مجازی بخوانید متوجه طنازی آن ها می شوید و به همین دلیل خنداندن آنها بسیار سخت است.

او گفت: بازیگر باید ریشه های طنز در وجودش باشد تا بتواند کمدی بازی کند. مهران غفوریان کمدین است و ما سال ها با او خندیده ایم و من سر تعظیم جلوی او فرود می آورم. همچنین احترامی که الان من دارم حاصل سینمای محترمی بوده است که بزرگان ما داشته اند. امیدوارم این احترام سر جایش بماند و با خیلی چیزها از دست نرود.

در ادامه مهران غفوریان درباره حضورش در فیلم گفت: اگر بخواهم شبیه آقای احمدی جواب دهم باید بگویم که ما از سمت مادری به شهر آقای خواجه پاشا وصل می شویم و این کارگردان ترک زبان را خیلی دوست دارم.

همچنین محمدحسین میری تهیه کننده با تبریک عید مبعث گفت: برای ما مسلمانان امروز، روز مهمی است. امیدوارم به حق امروز تمام مردمی که در دنیا مورد ظلم قرار دارند مخصوصا مردم غزه رهایی پیدا کنند.

او ادامه داد: محور «آبی روشن » همدلی و اشتراک بود. همه ما جمع شدیم که فیلمی بسازیم تا آبروی سینمای ایران باشد. سنت انسانی و عرفانی این روزها در سینما مغفول واقع شده است و ما تعمدا سعی کردیم به این سمت برویم.

بابک خواجه پاشا کارگردان فیلم نیز درباره داستان فیلمش گفت: اتفاقی به نام حق داشتن، وجود دارد. ما حق هایی بر گردن داریم که گاهی آن ها را فراموش می کنیم. مهم ترین حقی که بر گردن یک انسان وجود دارد حق نزدیکان او است. در طول داستان حاج یونس باور ندارد که حقی بر گردنش است تا جایی که با برادرش مواجه می شود و متوجه می شود که پیش از اینکه خادم امام رضا (ع) شود باید حق الناس را رعایت کند. حتی همین مردم می توانند از من سوال بپرسند که تو با پول مردم فیلم می سازی و باید فیلم خوبی بسازی و این حق بر گردن مردم است.

او افزود: شما اگر فیلم های افرادی مانند تارانتینو، نوری بیگله جیلان و مجید مجیدی را می بینید و دوست دارید به این دلیل است که در فیلمسازی صادق هستند و داستان از لایه های وجودی این افراد شکل می گیرد. اگر فیلم صادقانه بسازیم مخاطب هم با ما همراه می شود. فیلمسازان باید با مضمون فیلم صادق باشند نه اینکه فقط بگویند در این موضوع فیلم می سازیم.

در پایان این نشست مهران غفوریان گفت:  من جمله ای را در این فیلم خیلی دوست دارم که امام رضا (ع) بین هیچکس تفاوت نمی گذارد و به دل آدم ها نگاه می کند. امکان ندارد که ما دلمان بشکند و از امامی چیزی بخواهیم و به ما ندهد.

در این نشست بابک خواجه پاشا کارگردان، سید محمدحسین میری تهیه کننده، مهران احمدی،   مهران غفوریان، مرتضی امینی تبار، سارا حاتمی بازیگران، فرید سعادتمند آهنگساز، اشکان پورتاجی صدابردار، سید داود گنجوی نویسنده، پیمان عباس زاده مدیر فیلمبرداری، آرش قاسمی طراحی و ترکیب صدا و کامران خلج گریمور حضور داشتند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهران احمدی: با 80 میلیون طناز، کمدین بودن سخت است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهران احمدی: با 80 میلیون طناز، کمدین بودن سخت است"، کلیک کنید.