مصطفی زمانی: عطرآلود جنس دیگری از دوست داشتن دارد

به گزارش انکو به نقل از روابط عمومی فیلم «عطر آلود»، مراسم افتتاحیه این فیلم سینمایی شب گذشته 17 خردادماه با بزرگداشت یاد و خاطره زنده یاد حسام محمودی، با حضور مصطفی زمانی بازیگر، هادی مقدم دوست کارگردان و یوسف منصوری تهیه کننده و با استقبال مخاطبان در دو سانس در پردیس سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز برگزار شد. 

پیش از نمایش فیلم، مصطفی زمانی بازیگر «عطرآلود» ضمن خوشامدگویی به مخاطبان و گرامیداشت یاد حسام محمودی بازیگر فقید عرصه سینما در سخنانی اظهار کرد: هنوز باورم نمی شود که حسام را از دست دادیم و امروز در میان ما نیست. خیلی سخت است که برای زندگی تلاش کنیم تا موثر باشیم و بقیه ذی نفع باشند اما در نهایت مرگ همه چیز را بی معنی کند. خدا همکار عزیز ما را بیامرزد و روحش شاد.

وی ادامه داد: امیدوارم از دیدن فیلم «عطرآلود» لذت ببرید و یک ذره ریزبینی باعث شود تا با جنس دیگری از دوست داشتن و عشق خارج از کلام و فرم های معمول در سینما مواجه شوید. جنس دوست داشتن آدم ها در این اثر از جنس واقعیت و ملموس جامعه است. زندگی واقعا بسیار سخت تر و پیچیده تر از چیزی است که انسان ها بخواهند فکرش را بکنند و اگر زوج و همراه انتخاب می کنیم برای این است که ما را در لحظات سخت کمک کنند که تصمیمات به جا بگیریم و همراه هم باشیم. قرار نیست فردی فرد دیگری را خوشبخت کند قرار است همراه باشیم تا یک مقداری زندگی با آرامش بیشتری طی شود و ما از تجربیات خود و زیست مان به عنوان انسان لذت بهتری ببریم. 

بازیگر «عطرآلود» در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: من با این نیت بازی کردم و امیدوارم از پس آن برآمده باشم. همچنین در عین حال سعی کردم از زیاده گویی ها و ترحم هایی که معمولا این نقش ها می آورد و اگزجره می کند، دوری کنم و تلاش داشتم در این فیلم به عنوان آدم معمول جامعه با مشکلی که برایم به وجود می آید، برخورد کنم. ناگفته نماند که من با کارگردانان بسیاری خوبی کار کردم اما هادی مقدم دوست جزو معدود فیلمسازانی است که باید درباره شان بگویم که سینما را بلد است، بسیار راحت باهم کار کردیم و از همکاری با ایشان لذت بردم چراکه یاد گرفتم. 

مصطفی زمانی: عطرآلود جنس دیگری از دوست داشتن دارد

در ادامه هادی مقدم دوست کارگردان اثر در سخنانی اظهار کرد: اکران افتتاحیه «عطرآلود» را به زنده یاد حسام محمودی و خانواده ایشان تقدیم می کنیم. 

وی با اشاره به اینکه سینمای ایران همیشه سعی دارد فیلم های متنوعی برای تماشاچیان خود بسازد، گفت: امیدوارم علاقه مندان به سینما نیز تماشاچی انواع فیلم ها باشند و از تماشای «عطرآلود» لذت ببرند. «عشق، هر لحظه عطر خودشو داره» شعار فیلم ماست. همه ما با عطرها و بوها رابطه داریم و اینگونه نیست که تنها از یک رایحه خوشمان بیاید و لذت ببریم. این حق ماست که انواع رایحه ها را دوست داشته باشیم.  

کارگردان «عطرآلود» خاطرنشان کرد: برای بنده این فیلم تذکر این نکته بود که در زندگی عطرها و رایحه های مختلفی وجود دارد که ما می توانیم از آن ها لذت ببریم و اینگونه است که زندگی برایمان دلپذیرتر می شود، یعنی علی رغم همه سختی ها، زیبایی هایش را پیدا می کنیم و متوجه می شویم که هر لحظه عطر خودش را دارد، می شود از هر لحظه لذت برد و همچنین بابت هر لحظه امیدوار بود. امیدوارم که شما هم همیشه امیدوار باشید. 

یوسف منصوری تهیه کننده فیلم نیز در پایان این مراسم عنوان کرد: خوشحالم که افتتاحیه این فیلم به یاد حسام محمودی عزیز رقم خورد. حسام بسیار شیرین بود و با رفاقت و معرفت پای کار ایستاد. فراموش نکنیم رفقای قدیمی خود را که در سینما با عشق کار می کردند و اخلاق حرف اول را می زد. امیدوارم این فیلم و نتیجه زحمات دوستان من مورد قبول شما باشد. از همه بازیگران و عوامل که دست به دست هم دادند و با رفاقت «عطرآلود» را کار کردند، تشکر می کنم.

این اثر که محصول سازمان سینمایی سوره است، از 16 خرداد اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده و مصطفی زمانی، هدی زین العابدین، کوروش تهامی، همایون ارشادی، حسام محمودی، سودابه بیضایی و شهروز ابراهیمی بازیگران آن هستند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصطفی زمانی: عطرآلود جنس دیگری از دوست داشتن دارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصطفی زمانی: عطرآلود جنس دیگری از دوست داشتن دارد"، کلیک کنید.