مشمولان افزایش سقف وام ودیعه مسکن چه کسانی هستند؟

مشمولان افزایش سقف وام ودیعه مسکن چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری انکو، دی ماه سال 1402 بود که بخشنامه افزایش سقف فردی تسهیلات کمک ودیعه مسکن به 20 بانک عامل ابلاغ شد. بر این اساس، وام ودیعه مسکن در شهر تهران 200 میلیون تومان، مراکز استان ها 150 میلیون تومان، سایر شهرها 100 میلیون تومان و روستاها 40 میلیون تومان اعلام شده است.

اکنون پس از گذشت حدود سه ماه مدیرعامل بانک مسکن دوباره از افزایش 170 درصدی سقف این تسهیلات در قالب حمایتی برای معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی و مددجویان سازمان بهزیستی کشور خبر داده است.

نخستین شرط برای مشمولان تسهیلات ودیعه مسکن حمایتی، همان طور که از نام آن پیداست، تحت پوشش بودن متقاضی در سازمان هایی مانند کمیته امداد و بهزیستی است.

در قدم بعدی، متقاصی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. همچنین در صورت مجرد بودن، متقاضی باید از شرط سنی پیش بینی شده برای مجردهایی که می توانند درخواست وام ودیعه مسکن ثبت کنند، دارا باشد.

همچنین فرد باید اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ای ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور داشته و تاریخ قراداد اجاره و تنظیم اجاره نامه تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن حمایتی 1403

برای ثبت نام وام ودیعه مسکن حمایتی 1403 دو شیوه وجود دارد. در اولین روش، متقاضی می تواند درخواست خود برای تسهیلات ودیعه مسکن را به سازمان مربوطه ارایه کند. در این روند کارشناس، شرایط و مدارک مددجو را بررسی می کند.

در صورتی که مددجو درخواست خود را به طور مستقیم به سازمان تحت پوشش ارایه داده باشد، برای پیگیری درخواست نیز باید به کمیته امداد و مسیول مربوطه مراجعه کند.

در شیوه دوم متقاضی می تواند برای ثبت نام وام ودیعه مسکن به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کند.

در شرایطی که متقاضی از این طریق درخواست خود برای تسهیلات ودیعه مسکن را ثبت کرده باشد، برای پیگیری درخواست نیز باید به سایت ودیعه مسکن مستاجران مراجعه کرده و از طریق گزینه «وضعیت درخواست ها» از آن اطلاع یابد.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشمولان افزایش سقف وام ودیعه مسکن چه کسانی هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشمولان افزایش سقف وام ودیعه مسکن چه کسانی هستند؟"، کلیک کنید.