مرغ مینا پسر نوجوان را تا یک قدمی مرگ پیش برد

مرغ مینا پسر نوجوان را تا یک قدمی مرگ پیش برد

آفتاب نیوز :

همزمان با انتشار فیلم برق گرفتگی یک پسر نوجوان در بجنورد و انتقاد کاربران فضای مجازی از عملکرد ماموران آتش نشانی این شهرستان، علی یکدل رییس سازمان آتش نشانی شهرداری بجنورد در این باره گفت: این حادثه ساعت 19:51 به آتش نشانی اعلام شد و همزمان با اعزام نیرو های امدادی از ایستگاه گلستان شهر، خودروی حامل تشک نجات از ایستگاه مرکزی واقع در میدان بازرگانی بجنورد به محل حادثه فرستاده شد. نیرو های امدادی ایستگاه گلستان شهر در مدت دو دقیقه، یعنی ساعت 19:53 به محل حادثه رسیدند و یک دقیقه بعد اعلام وضعیت کردند.

وی بیان کرد: صحنه حادثه اینگونه بود که پسر نوجوانی برای به دام انداختن یک مرغ مینا به بالای تیر برق و ترانس رفته بود و به دلیل قرار گرفتن در شعاع و حریم سیم ها، دچار حادثه شده و روی ترانس معلق مانده بود. براساس قوانین امداد و نجات، آتش نشانان باید هرگونه عملیاتی را پس از قطع شدن جریان برق منطقه انجام می دادند. به همین دلیل، منتظر قطع شدن برق منطقه توسط شرکت برق بودند تا عملیات امدادی خود را آغاز کنند. یکدل اظهار کرد: هرگونه امدادرسانی به مصدومی که در حریم برق قرار دارد، منجر به حادثه برای امدادگر یا آتش نشان می شود.

به همین دلیل باید ابتدا برق قطع می شد؛ اما در همان لحظات اولیه رسیدن نیرو های ما و حدود 30 ثانیه پیش از آنکه برق توسط عوامل شرکت برق قطع شود، نوجوانی که دچار برق گرفتگی شده بود، از بالای ترانس سقوط کرد. در این شرایط، امدادگران مصدوم را به عوامل اورژانس تحویل دادند تا برای مداوا به بیمارستان منتقل شود. وی ادامه داد: براساس آخرین اخبار، این نوجوان که از ناحیه شکم دچار سوختگی شده بود، با انتقال به بیمارستان امام علی (ع) بجنورد تحت درمان قرار گرفت و اکنون در هوشیاری کامل و تحت درمان است. رییس سازمان آتش نشانی شهرداری بجنورد تصریح کرد: آتش نشانان در سریع ترین زمان ممکن به صحنه حادثه رسیدند و امکان امدادرسانی به مصدوم فقط بعد از قطع برق میسر بود. شرکت برق نیز اعلام کرد که در مدت سه دقیقه برق را قطع کرده است.

منبع: صدآنلاین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرغ مینا پسر نوجوان را تا یک قدمی مرگ پیش برد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرغ مینا پسر نوجوان را تا یک قدمی مرگ پیش برد"، کلیک کنید.