لزوم اجرای کامل سیاست‌های کلی سلامت / اهمیت انتخاب وزیر بهداشت شجاع و مطالبه‌گر

لزوم اجرای کامل سیاست‌های کلی سلامت / اهمیت انتخاب وزیر بهداشت شجاع و مطالبه‌گر

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی طی نامه‌ای ضمن تبریک انتخاب دکتر مسعود پزشکیان بعنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران، در عین حال بر لزوم اجرای کامل و صحیح سیاست‌های کلی سلامت و همچنین انتخاب وزیر بهداشت شجاع، مطالبه‌گر و معتقد به اجرای این سیاست‌ها را خواستار شد.

به گزارش انکو، بنابر اعلام روابط عمومی فرهنگستان علوم پزشکی ایران، در متن نامه دکتر سید علیرضا مرندی خطاب به دکتر مسعود پزشکیان – رییس جمهور منتخب آمده است:« با احترام، بدینوسیله انتخاب جناب­عالی را بعنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای جناب­عالی توفیق روزافزون در جهت خدمت به مردم شریف ایران اسلامی مسئلت می ­نمایم.

همچنین امیدوارم بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) با توجه و تمرکز و اعتقاد قلبی هرچه بیشتر به مبانی این انقلاب و نظام و نیز استفاده از عناصر و همکاران خوب و استفاده از تمام ظرفیت­‌های کشور این مسئولیت سنگین را به سرانجام آکنده از موفقیت برسانید.

بدیهی است همانطور که جناب­عالی نیز همیشه در فعالیت­‌های انتخاباتی تاکید داشتید، یکی از اولویت­‌های دولت چهاردهم موضوع اجرای سیاست­‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که امیدوارم با همت و تجربه گسترده و ارزشمند حضرت­عالی در حوزه سلامت، سیاست­‌های کلی سلامت که مبنا و هدف آن تحقق عدالت در سلامت بوده و لازمه برخورداری از عدالت در سلامت همه­ جانبه، اولویت دادن به اقدامات ارتقایی و پیشگیری، روزآمدن کردن و تکمیل نمودن شبکه بهداشتی درمانی کشور در تمام سطوح است، بصورت کامل اجرا شود.

از اولویت­‌های دیگر، موضوع تعمیق و تکمیل ادغام آموزش و پژوهش در شبکه بهداشتی درمانی کشور است که از نتایج انجام آن می­‌توان به پاسخگو و جامعه­‌نگر نمودن آموزش پزشکی و ارائه خدمات سلامت اشاره کرد. لازمه اجرای کامل و صحیح سیاست­‌های کلی سلامت علاوه بر نظارت جناب­عالی، انتخاب وزیر بهداشت شجاع، مطالبه­‌گر و معتقد به اجرای بند بند سیاست­‌های کلی سلامت می­‌باشد که امید است با توجه به سوابق جناب­عالی در حوزه سلامت، این امر بنحو مطلوب و با نظارت مستمر حضرت­عالی تحقق یابد.

در پایان ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای حضرت­عالی در جایگاه منیع خدمت به مردم عزیز کشورمان و به ویژه محرومان، آمادگی فرهنگستان علوم پزشکی را که جناب­عالی عضو پیوسته آن هستید، جهت هرگونه مشورت و همکاری در حوزه سلامت اعلام می ­دارد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم اجرای کامل سیاست‌های کلی سلامت / اهمیت انتخاب وزیر بهداشت شجاع و مطالبه‌گر" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم اجرای کامل سیاست‌های کلی سلامت / اهمیت انتخاب وزیر بهداشت شجاع و مطالبه‌گر"، کلیک کنید.