لزوم آمادگی برای مقابله با حریق جنگل ها در مازندران – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

لزوم آمادگی برای مقابله با حریق جنگل ها در مازندران - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو، مهرداد خزایی بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای حفاظت منابع طبیعی استان افزود: هرچه آحاد مردم در جریان اهمیت موضوع حفظ منابع طبیعی قرار گیرند و نقش بیشتری در این زمینه به آنان داده شود، اهداف و ماموریت ها در حفاظت از این سرمایه های طبیعی آسان تر حاصل می شود.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی مستمر برای اقشار مختلف مردم با همکاری ادارات منابع طبیعی، سایر دستگاه ها و تشکل های مرتبط، باعث کاهش تشکیل پرونده های قضایی می شود و باید در این خصوص بیش از گذشته تلاش شود.

خزایی پول اظهار کرد: منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی به ویژه حفاظت از جنگل و مراتع خط قرمز منابع طبیعی بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.

این مقام مسیول بیان داشت: در پی بارندگی های سال جاری، امسال پوشش گیاهی غنی خواهیم داشت، از این رو می طلبد کلیه دستگاه های عضو ستاد بحران برای مقابله با حریق های احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند و از ظریفت سازمان های مردم نهاد، سپاه، بسیج، جمعیت هلال احمر و سایر اقشار جامعه به نحو احسنت استفاده شود.

وی اضافه کرد: همواره قدردان زحمات جنگلبانان و همه کسانی که همیار و دوستدار منابع طبیعی کشور هستند. هستیم، و ما به عنوان خادم منابع طبیعی استان از همه تلاش این عزیزان قدردانی می کنم

مدیر کل منابع طبیعی استان نیز با تقدیر از مسوولان قضایی استان در حمایت از منابع طبیعی و همچنین صدور احکام قاطع قضایی در این استان اظهارکرد: دستگاه قضایی به عنوان حافظ حقوق عامه تعقیب قانونی تخریب کنندگان منابع طبیعی را مدنظرداشته و از جایگاه مدعی العمومی که بر عهده دارند از انفال صیانت می کنند و استان مازندران در این حوزه در سال های مختلف شاهد صدور احکام جامع و قاطع بوده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم آمادگی برای مقابله با حریق جنگل ها در مازندران – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم آمادگی برای مقابله با حریق جنگل ها در مازندران – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.