قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

آفتاب نیوز :

به گزارش رویترز، قیمت طلا در شرایطی در روز سه شنبه افزایش یافته و به رکورد روز گذشته نزدیک شده که بانک های مرکزی دنیا همچنان به خرید بالای این فلز گرانبها ادامه می دهند و سرمایه گذاران منتظر جزییات اجلاس سیاست گذاری فدرال رزرو آمریکا و اطلاعات جدید در مورد نرخ تورم در این کشور هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.24 درصد افزایش به 2344 دلار و 57 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.47 درصدی به 2362 دلار و 10 سنت رسیده است.

جزییات اجلاس ماه مارس فدرال رزرو و اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود. فدرال رزرو نرخ بهره را بین 5.25 تا 5.50 درصد ثابت نگه داشته، اما سیاستگذاران همچنان انتظار دارند نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی، 0.75 درصد پایین بیاید.

نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

از طرف دیگر افزایش سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در این هفته خبر خوبی برای طلا بوده که می تواند در میان مدت از آن حمایت کند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.39 افزایش به 27 دلار و 92 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 1.01 درصدی 976 دلار و 9 سنت معامله می شود.

واردات نقره هند در ماه فوریه 260 درصد افزایش یافته و به یک رکورد جدید رسیده است. عوارض پایین خرید طلا از امارات را تشویق کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا افزایش یافت"، کلیک کنید.