قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ پوریان: کاهش قیمت گوشت در راه است

قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ پوریان: کاهش قیمت گوشت در راه است

به گزارش خبرگزاری انکو، منصور پوریان درباره وضعیت بازار دام زنده و گوشت قرمز داخلی افزود: طبق گزارش اخیر مرکز آمار ایران، جمعیت دام سبک بیش از 71 میلیون راس برآورد شده که عرضه گسترده آن منجر به کاهش قیمت گوشت قرمز داخلی خواهد شد.

وی بیان داشت: وضعیت جمعیت دام سنگین کشور نیز به دلیل واردات دام زنده و گوشت قرمز در پاییز و زمستان سال 1402 به نقطه مطلوب رسیده است و بر این اساس انتظار می رود که قیمت گوشت تولید داخلی در هفته های آتی کاهشی شود.

این مقام صنفی با اشاره به اینکه در فصل زمستان چهار تا 4.5 میلیون راس دام زنده میش و مولد یعنی کمتر از سه درصد جمعیت آنها کشتار شده است، اظهار داشت: با توجه به افزایش زایش دام ها در فصل بهار، روند جمعیت دامی افزایش می یابد که این مهم به نفع مصرف کنندگان داخلی است.

وی گفت: در ماه های اخیر با افزایش جمعیت دامی و رشد توزیع دام زنده در مراکز عرضه، قیمت گوشت قرمز روند کاهشی به خود می گیرد و می تواند با گوشت وارداتی قابل رقابت باشد.

پوریان تصریح کرد: طبق آمار امروز میانگین کشوری قیمت دام زنده گوسفندی بره نر درجه یک حداکثر کیلویی 215 هزار تومان و دام سنگین حداکثر 200 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه به طور معمول قیمت دام زنده و گوشت قرمز در استان خوزستان همیشه بالاترین نرخ را دارد، گفت: طی روزهای اخیر به دلیل افزایش عرضه دام زنده داخلی، قیمت گوشت قرمز گوسفندی داخلی در فروشگاه ها و قصابی های این استان به 530 تا 550 هزار تومان و گوشت نر گوساله به 400 تا 420 هزار تومان رسیده است.

رییس شورای تامین دام افزود: عرضه گسترده دام زنده داخلی در نهایت منجر به دستیابی به قیمت واقعی گوشت قرمز تولید داخل می شود.

وی درباره وضعیت نهاده های دامی، گفت: در دولت سیزدهم اتفاق خوبی در زمینه تامین و عرضه مداوم نهاده های دامی افتاد، به طوری که استمرار عرضه در واردات و توزیع نهاده ها باعث شد این نهاده مهم تولیدات دامی در دسترس دامداران و دامپروران باشد و آنان برای تامین نهاده ها مانند سالهای گذشته در مضیقه نباشند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ پوریان: کاهش قیمت گوشت در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ پوریان: کاهش قیمت گوشت در راه است"، کلیک کنید.