قابلیت ویرایش پیامک به اندروید آمد

قابلیت ویرایش پیامک به اندروید آمد

گوگل قصد دارد قابلیت ویرایش پیام های متنی را به «گوگل مسیجز» اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری انکو به نقل از اندروید پلیس، همه ما لحظه ای که که متوجه اشتباهی در پیامک ارسالی خود به دیگران می شویم را تجربه کرده ایم. متاسفانه، در حال حاضر در «گوگل مسیجز» (Google Messages) هیچ راهی برای رفع یک اشتباه پس از ارسال پیام وجود ندارد. اما این وضعیت موجود ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند.

بهترین برنامه های پیام رسانی اندروید به شما اجازه می دهند متونی که می فرستید را به راحتی ویرایش کنید. گوگل مسیجز تنها اپی است که توانایی ویرایش پیام های «آر سی اس» (RCS) یا نسل جدید سرویس پیامک را ندارد. در دسامبر 2023، نسخه متا گوگل مسیجز نشان داد که گوگل در حال کار روی این ویژگی است. گزارش جدید، ورود قریب الوقوع گزینه ویرایش متون ارسال شده در گوگل مسیجز را تایید می کند و نحوه کار آن را روشن تر می کند.

در آخرین نسخه بتای گوگل مسیجز، گزینه ویرایش خود را فعال کرده است. باتوجه به تجربه کاربری این برنامه، استفاده از این ویژگی نسبتا ساده به نظر می رسد. کافیست روی متن ارسال شده فشار دهید تا دکمه ویرایش بالا بیاید. روی آیکون مداد ضربه بزنید تا ویرایش پیام آغاز شود. با فشردن دکمه اینتر به طور خودکار پیام اصلی شما با محتوای ویرایش شده به روزرسانی خواهد شد.

براساس اطلاعات منتشر شده شما می توانید یک پیام را تا 30 دقیقه پس از ارسال آن ویرایش کنید. علاوه بر این، گوگل تاریخچه نسخه پیام ویرایش شده را نگه می دارد و به گیرنده اجازه می دهد متن ویرایش نشده اصلی را ببیند.

به نظر می رسد گوگل هنوز کار برای به پایان رساندن گزینه ویرایش گوگل مسیجز باقی مانده است. در حال حاضر این ویژگی آنطور که انتظار می رفت کار نمی کند وپیام های ویرایش شده  به صورت متن های جداگانه در یک مکالمه گروهی «آر سی اس» نمایش داده می شوند. همچنین، ظاهرا ویرایش یک چت ارسال شده در گوگل مسیجز مستلزم فعال بودن گزینه «ویرایش» توسط هر دو طرف خواهد بود.

براساس گمانه زنی ها گوگل می تواند قابلیت ویرایش متون ارسال شده در گوگل مسیجز را تا پایان ماه فوریه یا اوایل ماه آینده در کانال بتای این اپلیکیشن منتشر کند.

گوگل در حال کار روی چندین بهبود دیگر برای گوگل مسیجز است که از جمله آنها می توان به قابلیت واکنش به پیام با زدن دو ضربه و یکپارچه سازی هوش مصنوعی اشاره کرد که به شما اجازه می دهد به سرعت پیام ها را پیش نویس کنید، تصاویر را شناسایی کنید، متون را ترجمه کنید و. گوگل اخیرا قابلیت «اسکرین افکت» را نیز به اپلیکیشن پیام رسانی خود اضافه کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قابلیت ویرایش پیامک به اندروید آمد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قابلیت ویرایش پیامک به اندروید آمد"، کلیک کنید.