فرزام پس از تاریخ سازی رویینگ: انتظاری نداریم، انتظاری هم نداشته باشند!

فرزام پس از تاریخ سازی رویینگ: انتظاری نداریم، انتظاری هم نداشته باشند!

سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ گفت: یک صدم کشورهای دیگر امکانات نداریم و برای ما هزینه نمی شود بنابراین نباید هیچ انتظاری از ما داشته باشند.

افشین فرزام در گفت وگو با انکو درباره کسب دو سهمیه المپیک در رشته رویینگ و تاریخ سازی دختران بیان کرد: سهمیه رویینگ دو نفره برای اولین بار در کل قایقرانی به دست آمد. از المپیک پکن در تلاش بودیم تا این سهمیه رویینگ دو نفره را صید کنیم و خدا را شکر که برای المپیک پاریس توانستیم آن را با کیفیت بالا و یک رکورد خوب به دست آوریم.

او ادامه داد: در بازی های آسیایی در رویینگ دونفره سبک وزن با اختلاف صدم ثانیه به ازبکستان و اندونزی باختیم اما در انتخابی المپیک توانستیم با فاصله زیاد آنها را پشت سر بگذاریم و انتقام آن مسابقه را بگیریم. رکوردی که دختران در انتخابی المپیک ثبت کردند بهترین رکورد ایران در مسابقات رسمی بوده است.

مجلل حتی از ورزشکار ژاپن هم جلو بود

فرزام با اشاره به سهمیه المپیک فاطمه مجلل در رویینگ یک نفره سنگین سنگین وزن گفت: ازبکستان از قهرمان روسیه استفاده کرد که مدال نقره المپیک توکیو را هم دارد. ورزشکار ژاپن هم در دوره قبل انتخابی المپیک با فاصله مدال طلا را گرفته بود. فاطمه مجلل تا پنجاه متر آخر حتی از ورزشکار ژاپن جلو بود اما نماینده ژاپن از تجربه زیادی که داشت استفاده کرد و توانست دوم شود اما با این حال المپیک پاریس را از دست داد چون فاصله او با فاطمه مجلل کم بود و ژاپن هم چندین سهمیه گرفته بود از  این رو قایق های گروهی را انتخاب کردند که به المپیک برود بنابراین در انتخابی المپیک فاطمه مجلل در رده دوم قرار گرفت.

 او افزود: فاصله مجلل با ورزشکار روسیه هم شش ثانیه بود. مجلل که 23 ساله است در اولین تجربه حضور در یک رقابت مهم توانست بهترین رکورد ایران را هم ثبت کند و به المپیک پاریس راه پیدا کند.

سهمیه ها به نام ورزشکار است

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه سهمیه های رویینگ به نام ورزشکار ثبت شده است، گفت: مسابقات انتخابی المپیک زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار شد و در اولین روز مسابقات که جلسه کمیته فنی داشتیم، اعلام کردند سهمیه به نام ورزشکار ثبت می شود.

یک صدم کشورهای دیگر امکانات نداریم

فرزام  در مورد اینکه با توجه به روند خوب ورزشکاران انتظار می رود این مسیله در المپیک پاریس هم ادامه دار باشد، تصریح کرد: خیلی خوب هست که این انتظار وجود دارد اما این انتظار باید با امکاناتی که به ما می دهند، همخوانی داشته باشد. این نکته را هم باید در نظر گرفت ما با کشورهای ژاپن، ازبکستان، کره جنوبی، ویتنام و اندونزی رقابت کردیم که یک صدم امکانات، برنامه ریزی و هزینه ای که برای آنها می شود را هم نداریم. واقعیت این است که با توجه به شرایطی که ما داریم نباید این نتایج را بگیریم. کره جنوبی با وجود اینکه امکانات بسیار زیادی دارد اما نتوانست سهمیه المپیک بگیرد. بنابراین نباید هیچ انتظاری از ما داشته باشند تا زمانی که برنامه ریزی لازم برای تیم ما انجام شود.

انتظاری نداشته باشند!

او در پاسخ به این پرسش که تا المپیک به چه ابزارهایی نیاز دارید؟ تصریح کرد: اردوهای با کیفیت بالا نیاز داریم. ازبکستان اردوهایی را در ترکیه، یونان و لیتوانی برگزار کرد و 20 روز هم قبل از آغاز مسابقات انتخابی المپیک به کره جنوبی آمد و تمرین کرد. هفت، هشت ماه اردویی که ازبکستان داشت با 17 روز اردوی آماده سازی ما در ارومیه قابل مقایسه نیست.

فرزام در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه این انتظار را دارد تا در  این چند ماهه باقی مانده تا المپیک امکانات برایشان فراهم شود تاکید کرد: ما هیچ انتظاری نداریم و دیگران هم هیچ انتظاری از ما نداشته باشند!

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرزام پس از تاریخ سازی رویینگ: انتظاری نداریم، انتظاری هم نداشته باشند!" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرزام پس از تاریخ سازی رویینگ: انتظاری نداریم، انتظاری هم نداشته باشند!"، کلیک کنید.