شرط بررسی افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام شد

شرط بررسی افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام شد

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شرکت های ایران خودرو و سایپا اطلاعاتی مبنی بر انجام کارشناسی دارایی ها برای افزایش سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال نکرده اند و مطابق با دستورالعمل افشای اطلاعات، موظف به افشای فوری هرگونه اطلاعات با اهمیت در این خصوص هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری انکو، پیرو افشای برنامه های شرکت ایران خودرو جهت خروج از شمولیت ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت و اعلام این نکته که یکی از راهکار های آن شرکت، انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها است؛ وحید روشن قلب مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت های ایران خودرو و سایپا گفت: مطابق مفاد ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، انجام افزایش سرمایه شرکت ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها هر پنج سال یک بار امکان پذیر است.

وی اظهار کرد: در صورت اصلاح قوانین یا تایید درخواست شرکت های ایران خودرو و سایپا مبنی بر انجام این افزایش سرمایه در فواصل کمتر از پنج سال در شورای عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین ارسال درخواست مطابق با ضوابط مقرر سازمان بورس و اوراق بهادار، امکان بررسی درخواست این شرکت ها فراهم می شود و سازمان محدودیتی در این زمینه ندارد.

روشن قلب در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون این دو شرکت، اطلاعاتی مبنی بر انجام کارشناسی دارایی ها برای افزایش سرمایه به سازمان ارسال نکرده اند و مطابق با دستورالعمل افشای اطلاعات، موظف به افشای فوری هرگونه اطلاعات با اهمیت در این خصوص هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط بررسی افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط بررسی افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام شد"، کلیک کنید.