شاهرخی: قلعه نویی باید به فکر تقویت خط دفاعی تیم برابر ازبکستان باشد

شاهرخی: قلعه نویی باید به فکر تقویت خط دفاعی تیم برابر ازبکستان باشد

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بازی با ازبکستان می تواند بازی تدارکاتی خوبی برای تیم ملی باشد به شرط اینکه کمتر اشتباه کند و از همان ابتدای بازی گل نخورد.

همایون شاهرخی در گفت وگو با انکو، در ارزیابی از عملکرد تیم ایران برابر هنگ کنگ در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، اظهار کرد: تیمی که از تیمی چون هنگ کنگ 2 گل می خورد خط دفاعی متزلزلی دارد و باید به دنبال تقویت خود باشد. هنگ کنگ تیمی نبود که ما بخواهیم 2 گل از این تیم بخوریم. این بازی می توانست یک بازی تدارکاتی خوب برای بازیکنان جوان ما باشد.

وی افزود: با 2 گلی که از هنگ کنگ دریافت کردیم قطعا بازی سختی برابر ازبکستان خواهیم داشت و این تیم می تواند برای ما دردسرساز باشد. 8 تیم از آسیا به جام جهانی راه پیدا می کنند و واقعا نمی توانیم جزو این 8 تیم نباشیم. اگر اکنون تدارکات خوبی نداشته باشیم در جام جهانی شرایط سختی خواهیم داشت.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: دیدار با ازبکستان می تواند بازی تدارکاتی خوبی برای تیم ملی باشد به شرط اینکه کمتر اشتباه کنیم و از همان ابتدای بازی گل نخوریم. 

شاهرخی درباره حضور جوانان در ترکیب تیم ملی فوتبال، اظهار کرد: کادر فنی باید از یک جایی به جوانان فرصت محک و ارزیابی بدهد چه بهتر که در بازی های تدارکاتی باشد تا بازی های حساس. البته کادر فنی کار درستی انجام داد که به جوانان اعتماد کرد و در بازی هنگ کنگ 5، 6 بازیکن جوان را در کنار افراد باتجربه قرار داد تا ارزیابی دقیقی از وضعیت آنها داشته باشد.

وی با بیان اینکه تیم ملی با تیم باشگاهی فرق می کند، تصریح کرد: تیم ملی یک ملت پشت سر آن است و مربی حتی از راحت ترین بازی باید امتیاز بگیرد تا موقعیتش به خطر نیفتد. در حقیقت مربی ابتدا به فکر آینده خودش است سپس آینده تیم ملی. بنابراین از وجود بازیکنان جوان در بازی هایی استفاده می کند که نتیجه را واگذار نکند تا اعتبارش به خطر نیفتد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: در حال حاضر برای مربی نتیجه مهمتر از هر چیز دیگری است و سعی می کند در هر بازی تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه داشته باشد تا نتیجه را واگذار نکند. در بازی با ازبکستان نیز که تدارکات خوبی برای تیم ملی محسوب می شود قلعه نویی چون به دنبال رزومه خودش است سعی می کند از وجود بازیکنانی بهره بگیرد که بهترین نتیجه را کسب کند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاهرخی: قلعه نویی باید به فکر تقویت خط دفاعی تیم برابر ازبکستان باشد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاهرخی: قلعه نویی باید به فکر تقویت خط دفاعی تیم برابر ازبکستان باشد"، کلیک کنید.