زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو+ فیلم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، سرهنگ سعید راستی، اعلام کرد: در فرودین ماه سال جاری، با طرح شکایت های مشابه مبنی بر فعالیت های مجرمانه احدی از اراذل و اوباش سطح یک تهران، موضوع در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: شکات پرونده که همگی رانندگان خودروهای امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه های شهر تهران بویژه در مناطق شرق تهران فعالیت می کنند، همگی در اظهارات مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه دار به نام محمدرضا. الف، عنوان کردند که این شخص با تهدید اسلحه کمری، قمه و شمشیر اقدام به تهدید، ضرب و شتم و زورگیری از آنها کرده است.

وی افزود: یکی از شکات در اظهاراتش به ماموران گفت: ساعت 11 شب در اتوبان [شهید] بابایی مشغول به کار بودم که محمدرضا سراغم آمد و از من درخواست پول کرد که ابتدا مخالفت کردم؛ با مخالفت من جهت پرداخت پول، ناگهان محمدرضا به سمت حمله ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ 10 میلیون تومان را به یک دستگاه کارت خوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد؛ پس از این ماجرا، بواسطه بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم اما پس از ترخیص مجدداً این شخص به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد؛ چند روز بعد، ساعت 12 شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که محمدرضا به سراغمان آمد و پس از فحاشی، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و عنوان داشت: “مگر نگفته بودم اگر پول ندهید، حق ندارید در این اتوبان کار کنید” و پس از سرقت کارت های بانکی ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده ام خواهد آمد.

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو+ فیلم

سرهنگ راستی گفت: یکی دیگر از شکات در اظهارات خود عنوان داشت: در اتوبان بابایی، زیر پل استخر، مشغول کار بودم که محمدرضا. الف با یک خودرو پژو 405 نقره ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن، با درآوردن چاقو به سمت من حمله ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارت خوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که: “باز هم می آیم و اگر پول ندهید، اجازه کار کردن را به شما نمی دهم” و پس از آن با ماشین از محل دور شد.

وی ادامه داد: شاکی دیگری به ماموران گفت: دو هفته پیش محمدرضا. الف در داخل اتوبان [شهید] بابایی با پژو 405 نقره ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد: “اگر داخل این اتوبان کار می کنی باید به من پول بدهی” و با تهدید اسلحه مبلغ 5 میلیون تومان به دستگاه کارت خوان همراه خود کشید؛ مجدداً یک هفته بعد از آن ماجرا، ساعت 11 شب بود که دوباره به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم بنده و تهدید نمود که ماشینم را آتش خواهد زد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: با جمع بندی اطلاعات به دست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار، محمدرضا. الف با سوابق متعدد در زمینه سرقت، آدم ربایی، نزاع و درگیری، شرارت و ایجاد رعب و وحشت، خفت گیری، نگهداری و خرید و فروش سلاح، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، تحت تعقیب ماموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود، ماموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن، سرانجام در مورخه 8 خرداد 1403 موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، یک قبضه سلاح کمری به همراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ راستی گفت: با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود، شناسایی و به مقر انتظامی پلیس (معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ) دعوت شد.

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو+ فیلم

وی افزود: شاکی پس از مواجه حضوری با متهم، صراحتاً وی را مورد شناسایی قرار داده و در شکایت خود به ماموران گفت: این شخص (متهم) با پسرم اختلاف و درگیری دارد؛ حدوداً ساعت 11 شب در خانه ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان محمدرضا (متهم) در حالی که در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت، به زور وارد خانه ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد و پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد؛ این شخص با تهدید مرا برهنه کرد و در حالی که مرا با قمه مورد ضرب و جرح قرار می داد

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از 10 شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی، از متهم شکایت کردند؛ لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو+ فیلم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو+ فیلم – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.