ریاض: به توافق امنیتی با آمریکا نزدیک شده ایم

ریاض: به توافق امنیتی با آمریکا نزدیک شده ایم

وزیر خارجه عربستان بعد از دیدار با همتای آمریکایی خود مدعی شد که دو کشور به مراحل نهایی درباره توافق امنیتی دوجانبه نزدیک شده اند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انکو به نقل از الجزیره، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی امروز دوشنبه بعد از دیداری که در ریاض با همتای آمریکایی داشت، از نزدیکی موعد امضای توافق امنیتی میان این کشور و آمریکا خبر داد.

وی در این باره اعلام کرد: ما در حال حاضر به مراحل نهایی درباره توافق دوجانبه با آمریکا نزدیک شده ایم.

این اظهارات درحالی بیان شده است که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، امروز در ریاض گفت: آمریکا و عربستان سعودی طی یک ماه گذشته درباره عادی سازی روابط میان ریاض و اسراییل اقداماتی انجام دادند.

وی افزود: اقدام دوطرفه عربستان و آمریکا در رابطه با پرونده عادی سازی روابط با اسراییل در مراحل پایانی است.

دولت بایدن به هموار کردن مسیر یک توافق بالقوه برای عادی سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی ادامه می دهد، اما اکثر مقامات آمریکایی آن را یک رویا تلقی می کنند.

موانع پیش روی این توافق شامل جنگ در غزه، وابستگی نتانیاهو به شرکای ایتلاف راست افراطی خود و سیاست داخلی آمریکا است. 

سعودی ها به صراحت اعلام کرده اند که برای پیشبرد عادی سازی روابط با رژیم اسراییل، جنگ غزه باید پایان یابد و کابینه این رژیم به یک مسیر غیر قابل بازگشت به سمت راهکار «دو دولتی» متعهد شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ریاض: به توافق امنیتی با آمریکا نزدیک شده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ریاض: به توافق امنیتی با آمریکا نزدیک شده ایم"، کلیک کنید.