رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت ها در سال جاری تغییر کرد؟

رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت ها در سال جاری تغییر کرد؟

به گزارش انکو ،عباس پازوکی از رکود در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: نظارتی بر تبلیغات واحدهای بزرگ فروش قسطی در صداوسیما وجود ندارد، چرا که برخی از واحدها تبلیغات عوام فریبانه کرده و اعلام می کنند که مشتریان می توانند به قیمت سال گذشته کالای مورد نیاز خود را بخرند.

انکو در خبری نوشت:وی افزود: تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت به تولید کنندگان لوازم خانگی داده نشده، بنابراین افزایش قیمتی اعمال نشده که چنین تبلیغاتی انجام شود.

به گفته رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با توجه به اینکه تولیدکنندگان در سال جاری هنوز قیمت های خود را تغییر نداده اند اصناف هم در بازار افزایش قیمتی نداشتند و هنوز کالاها را به قیمت سال گذشته عرضه می کنند. از طرف دیگر این واحدهای بزرگ قسطی تا ساعت دو بامداد اجازه فعالیت دارند و این در حالی است که اصناف باید 9 شب تعطیل کنند.

پازوکی با بیان اینکه مشخص نیست چه سازمانی به این واحدها اجازه ارایه ضمانت قیمتی داده است، تصریح کرد: شاهد گرانی کالا هستیم و نه گرانفروشی؛ در اصل با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و افزایش نرخ ارز، شاهد افزایش هزینه های مغازه داران و همچنین کاهش قدرت خرید مردم هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی روز شنبه ممکن است منجر به کاهش رفت وآمد و تشدید رکود در بازار شود؟ اظهار کرد: با توجه به اینکه بانک ها و مراکز ارایه خدمات عمومی قرار نیست روز شنبه تعطیل باشند، احتمالا این تعطیلی اثر منفی بر اصناف نداشته باشد و نارضایتی در این رابطه وجود ندارد.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به این نکته که در سال جاری هیچ شرکتی افزایش قیمت نداشته، تصریح کرد: اما باید توجه کرد که نرخ ارزی که به تولید کنندگان داده می شود افزایش یافته و بیش از دو ماه است که ارز به آنها اختصاص داده نشده است. از طرف دیگر در اوایل سال جاری قیمت فولاد 25 درصد افزایش داشته است.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت ها در سال جاری تغییر کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رکود در بازار لوازم خانگی/ قیمت ها در سال جاری تغییر کرد؟"، کلیک کنید.