رژیم غذایی مدیترانه ای خطر مرگ زودرس در زنان را کاهش می دهد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

رژیم غذایی مدیترانه ای خطر مرگ زودرس در زنان را کاهش می دهد - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو به نقل از مدیسن نت، دکتر «سامیا مورا»، نویسنده ارشد این مطالعه از بیمارستان بریگام و زنان در بوستون، گفت: «برای زنانی که می خواهند طولانی تر زندگی کنند، مطالعه ما می گوید مراقب رژیم غذایی خود باشید!»

وی در ادامه افزود: «خبر خوب این است که پیروی از یک الگوی غذایی مدیترانه ای می تواند منجر به کاهش حدود یک چهارم خطر مرگ در طی بیش از 25 سال شود.»

رژیم مدیترانه ای مدت هاست در فهرست سالم ترین رژیم های غذایی متخصصان تغذیه قرار گرفته است.

این رژیم غذایی، به شدت به گیاهان (آجیل، دانه ها، میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات) متکی است و منبع اصلی چربی آن روغن زیتون است.

افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می کنند مقادیر متوسطی از ماهی، مرغ، لبنیات، و تخم مرغ می خورند و از مصرف گوشت قرمز، غذاهای شیرین و غذاهای فرآوری شده اجتناب می کنند.

مطالعه جدید نتایج سلامتی بیش از 25 سال را در میان گروهی متشکل از بیش از 25000 شرکت کننده در مطالعه سلامت زنان پیگیری کرد.

همه زنان در این مطالعه در هنگام ثبت نام سالم بودند.

علاوه بر اینکه خطر مرگ در دوره مطالعه برای زنانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کردند تقریباً یک چهارم کاهش یافت، این مطالعه همچنین کاهش مرگ و میر مرتبط با بیماری قلبی یا سرطان را نشان داد.

تیم تحقیق دریافت که در مقایسه با زنانی که از این رژیم غذایی پیروی نکرده بودند، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی در زنانی که بیشتر از همه از رژیم مدیترانه ای پیروی داشتند، 17 درصد و احتمال ابتلاء به سرطان کشنده 20 درصد کمتر بود.

محققان به بررسی فاکتورهای متابولیک و سایر مسایلی که ممکن است باعث ایجاد این اثر شوند، پرداختند.

به گفته نویسندگان، تغییرات سالم در بیومارکرهای متابولیسم، التهاب، مقاومت به انسولین و موارد دیگر همگی در میان زنانی که رژیم غذایی مدیترانه ای را اتخاذ کرده بودند، مشاهده شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم غذایی مدیترانه ای خطر مرگ زودرس در زنان را کاهش می دهد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم غذایی مدیترانه ای خطر مرگ زودرس در زنان را کاهش می دهد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.