رویدادهای فرهنگی برای «خرم آباد» – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو، داریوش بارانی بیرانوند امروز دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه اولویت مهم حوزه فرهنگی در مدیریت شهری، اظهار داشت: با راهبرد اصلی شهر «فرهنگ مبنا» به حوزه مدیریت شهری، خرم آباد ورود پیدا کرده ایم و معتقد بودیم که شهرها در مقایسه با مراکز استان ها و کلان شهرها، در طراز و حوزه فرهنگی ارزیابی می شوند.

وی با اشاره به گستره حوزه فعالیت شهرداری ها، عنوان کرد: دراین بین به حوزه عمرانی و اجتماعی هم علاوه بر حوزه فرهنگی باید توجه شود، هرم بلوغ در مدیریت شهری به این است که در حوزه خدمات شهری، تنظیف، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی… اقدامات و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

متعالی ترین فعالیت مدیریت شهری، حوزه فرهنگ است

شهردار خرم آباد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه متعالی ترین فعالیت و اقدام شهرداری ها، حوزه فرهنگ است، افزود: شهرهای بزرگ دنیا را با اقدامات فرهنگی می شناسیم، شهرهای پیشتاز در دنیا به رویدادهای فرهنگی شناخته می شوند، شهرهایی که در بین 10 شهر برتر دنیا قرار دارند، هر ساله میزبان بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی هستند.

رویدادهای فرهنگی برای «خرم آباد» - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

بارانی بیرانوند با بیان اینکه در این راستا شهرداری ها باید رسالت و نقش آموزشی، فرهنگی و… را برای تقویت غرور شهروندان در دستور کار داشته باشند، گفت: شهرداری خرم آباد مرکز استان محسوب می شود و حتماً از بازی گردان های حوزه اصلی فرهنگ در منطقه و کشور باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های شهر خرم آباد در حوزه تاریخی، فرهنگی و طبیعی، بیان داشت: این ظرفیت ها شرایطی را ایجاب می کند که سکوت فرهنگی ما اصلاً جایز نباشد، شهر خرم آباد، مهد تاریخ، تمدن، زیست بشر بوده و در حوزه طبیعت هم دارای ظرفیت های فراوانی است.

شهردار خرم آباد با تاکید بر اینکه هر گونه کوتاهی در حوزه فرهنگی، قصوری نابخشودنی است، در این راستا ما با شعار «شهر فرهنگ مبنا» و «شهر رویدادمحور» وارد عرصه مدیریت شهری خرم آباد شده ایم، گفت: شرکای فرهنگی ما در مدیریت شهر و استان مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، استانداری و شورای شهر در این راستا همکاری خوبی برای تعریف و اجرای رویدادهای فرهنگی با شهرداری دارند.

«دره خرم آباد» و «فلک الافلاک» نامزد ثبت جهانی در یونسکو

بارانی بیرانوند با بیان اینکه به مردم قول دادیم که در راستای ارتقای نام خرم آباد و همچنین شهرت ملی و جهانی شهر خرم آباد اقداماتی را انجام دهیم، گفت: در بحث ایجاد دلبستگی و وابستگی برای توسعه شهر خرم آباد در بین شهروندان نیازمند غرور و تعصب شهروندی و همچنین ارتقای اعتماد عمومی هستیم.

وی با بیان اینکه امسال دره خرم آباد و قلعه «فلک الافلاک» به عنوان نماینده ایران در یونسکو برای ثبت جهانی نامزد شده است، گفت: در این راستا همه ارکان مدیریت شهری باید تمام توان خود را به کار بگیرند تا این رویداد مهم عملیاتی شود.

شهردار خرم آباد با تاکید بر اینکه این امر نیازمند پیوست های فرهنگی است، گفت: همه باید تلاش کنیم تا دره خرم آباد و قلعه «فلک الافلاک» ثبت جهانی شود.

نورپردازی برج آزادی تهران در «روز خرم آباد»

بارانی بیرانوند در ادامه سخنان خود با اشاره به نام گذاری یک خرداد به عنوان «روز لرستان»، تصریح کرد: از طرف دیگر 20 اردیبهشت هم به عنوان «روز خرم آباد» نام گذاری شده، در این راستا از 20 اردیبهشت تا یک خرداد، یک سری رویدادهای فرهنگی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به رویداد نورپردازی سه ساعته برج آزادی با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، طبیعی، اجتماعی و معنوی لرستان و به ویژه شهر خرم آباد به عنوان یکی از این رویدادها، عنوان کرد: در تاریخ 20 اردیبهشت ماه این امر انجام خواهد شد.

شهردار خرم آباد، بیان داشت: این رویداد از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 12 بامداد اجرا خواهد شد.

«روز خرم آباد» در محوطه قلعه تاریخی «فلک الافلاک»

بارانی بیرانوند در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 23 اردیبهشت ماه، مراسم اصلی «روز خرم آباد» را در محوطه قلعه تاریخی «فلک الا افلاک» را با حضور عموم مردم برگزار خواهیم کرد، گفت: در این مراسم از چهره های فرهنگی، ورزشی، علمی و… خرم آباد تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی با اشاره به پیش بینی برنامه های شاد و مفرح در این روز برای شهروندان، گفت: همچنین در روز 26 اردیبهشت ماه، رویدادی با مضمون طنز با عنوان «سی قافیه» برگزار خواهیم کرد.

شهردار خرم آباد همچنین با اشاره به رویداد حضور ارکستر سمفونی تهران در قلعه «فلک الا افلاک» برای اجرای سمفونی «فلک الا افلاک»، گفت: این برنامه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

بارانی بیرانوند همچنین بیان داشت: در تاریخ 18، 19 و 20 خردادماه رالی خانوادگی از بام تهران تا بام لرستان را برگزار خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویدادهای فرهنگی برای «خرم آباد» – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویدادهای فرهنگی برای «خرم آباد» – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.