رصد بیماری های تنفسی در کمیته ویژه وزارت بهداشت / کرونای JN.1 هنوز رسما ثبت نشده است

رصد بیماری های تنفسی در کمیته ویژه وزارت بهداشت / کرونای JN.1 هنوز رسما ثبت نشده است

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کمیته ای در خصوص بیماری های تنفسی در وزارت بهداشت تشکیل شده و درباره میزان ابتلا به آنفلوانزا و کووید گزارش می دهد؛ در عین حال گفت: در ارتباط با سویه “JN.1” کرونا هنوز به طور رسمی موردی در کشور ثبت نشده است.

دکتر حسین فرشیدی در گفت وگو با انکو، درباره سویه “JN.1” کرونا در ایران گفت: هنگامی که یک ویروس در نقطه ای از جهان کشف می شود با توجه به مراودات کشورها، به سایر مناطق جهان نیز منتقل می شود. نباید تصور کرد ویروس کشف شده مختص یک منطقه است و بر این اساس، سویه JN.1 هم مانند سایر مناطق دنیا، وارد کشور می شود. 

وی درباره ثبت موارد ابتلا به سویه JN.1 اظهار کرد: در حال حاضر، موردی در ارتباط با ابتلا به سوش JN.1 در کشور ثبت نشده است. 

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره موارد آنفلونزا نیز توضیح داد: کمیته ای در خصوص بیماری های تنفسی در وزارت بهداشت تشکیل شده و درباره میزان ابتلا به آنفلوانزا و کووید گزارش هایی ارایه می دهد. این کمیته بر مبنای اطلاعات مربوط به آزمایش ها و میزان موارد بستری شده مبتلایان به آنفلونزا نسبت به تمهیدات لازم اقدام می کند و پیش بینی های لازم را انجام می دهد. 

فرشیدی با بیان اینکه اقدمات وزارت بهداشت در ارتباط با بیماری های تنفسی محدود به آنفلونزا نمی شود، افزود: کمیته بیماری های تنفسی وزارت بهداشت فقط به بیماری آنفلونزا توجه نمی کند بلکه کووید را نیز در کانون توجه قرار داده و تمهیدات لازم را انجام می دهد. وزارت بهداشت، برنامه های لازم در ارتباط با کووید را انجام می هد که در ارتباط با این بیماری دچار غافلگیری نشویم. 

وی ادامه داد: کمیته بیماری های تنفسی وزارت بهداشت در ارتباط با میزان بیماری های تنفسی، گزارش هایی به معاونت بهداشت ارایه می دهد. 

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رصد بیماری های تنفسی در کمیته ویژه وزارت بهداشت / کرونای JN.1 هنوز رسما ثبت نشده است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رصد بیماری های تنفسی در کمیته ویژه وزارت بهداشت / کرونای JN.1 هنوز رسما ثبت نشده است"، کلیک کنید.