رسمی: طارمی از پورتو خداحافظی کرد

رسمی: طارمی از پورتو خداحافظی کرد

به گزارش خبرگزاری انکو؛ مهدی طارمی روز یکشنبه در حذفی پرتغال برای آخرین بار پیراهن پورتو را پوشید و به این تیم کمک کرد تا مقابل اسپورتینگ لیسبون به یک جام دیگر دست پیدا کند.

به نقل از ورزش سه این مهاجم ایرانی که چمدان هایش را برای میلان بسته (او از فصل آینده بازیکن اینتر خواهد بود) بار دیگر شنل قهرمان را به تن کرد و در فینال با یک پنالتی در وقت های اضافه، گل تعیین کننده را در فینال به ثمر رساند.

بخش پایانی فصل پورتو پس از یک دوره طولانی دوری از ترکیب اصلی سرجیو کونسیسایو، یک طارمی احیا شده را نشان داد. این مهاجم 31 ساله قبل از نقش آفرینی در بازی خداحافظی، نقش مهمی در پیروزی های مهم مقابل بوآویشتا (او در آخرین دقایق گل پیروزی را به ثمر رساند) و اس سی براگا داشت.

سرجیو کونسیسایو پس از قهرمانی در جام حذفی در مورد طارمی گفته بود: “او بسیار حرفه ای است، اما گاهی اوقات تا حدودی آرام است. او به من چیزهای زیادی یاد داد، خیلی چیزها را جدی گرفت. اما توانستم بهترین عملکرد را از طارمی بگیرم، حتی در شرایطی که آسان نبود. وقتی از رفتن او به ایتالیا مطلع شدم، نظر هواداران خیلی خوب نبود. من همیشه به او ایمان داشتم.”

طارمی همانگونه که شروع کرده بود به اقامت خود در پرتغال پایان می دهد: توپ را درون دروازه قرار داد و گل زد. این مهاجم با احتساب حضور در ریو آوه، 112 بار از زمان انتقال به پرتغال گل زده است.

او با باشگاه پورتو به رکوردی غبطه انگیز دست یافت: یک قهرمانی لیگ، سه جام حذفی پرتغال، دو سوپرجام و یک لیگ کاپ. حالا او در ایتالیا یک ماجراجویی در پیش دارد، جایی که رقابت سختی در مبارزه برای جایگاه در خط حمله شاگردان سیمونه اینزاگی خواهد داشت.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسمی: طارمی از پورتو خداحافظی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسمی: طارمی از پورتو خداحافظی کرد"، کلیک کنید.