راهبرد پژوهشکده زن و خانواده صیانت از جوانان و نهاد خانواده است – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

راهبرد پژوهشکده زن و خانواده صیانت از جوانان و نهاد خانواده است - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، زهرا شریف، دبیر اجرایی همایش بین المللی خانواده مقاوم و چالش های اخلاقی جهان متحول، در آیین آغاز دومین نشست همایش که صبح امروز پنجشنبه 10 خردادماه 1403 در سالن همایش آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در قم برگزار شد، گزارشی از این همایش ارایه و راهبرد پژوهشکده زن و خانواده را حفاظت و صیانت از جوانان و نهاد خانواده و تقویت ارزش های اخلاقی عنوان کرد.

وی در ادامه به چیدمان همایش با بعد بین المللی و همکاری نهادهای مختلف حوزوی و دانشگاهی و محورهای 11 گانه آن اشاره کرد و اظهار داشت: در این همایش نظرات تخصصی بیش از 100 نفر از اندیشمندان جهانی در حوزه خانواده احصا و پیش نشست های متعددی در کشورهای متعدد جهان اعم از کشورهای اروپایی و آمریکایی برگزار شده است.

دبیر اجرایی همایش بین المللی خانواده مقاوم به منشورات همایش بین المللی خانواده مقاوم و چالش های اخلاقی جهان متحول و تبدیل سلسله نشست ها به دفتر علمی اشاره کرد و افزود: هر نشست مبتنی بر گپ وگفت های تخصصی به محور قلم آراسته شده، ترجمه کتاب های تخصصی و شناسایی نهادها، افراد و آثار بین المللی فعال در حوزه خانواده از دیگر برکات این همایش است.

وی، تقارن این همایش با بیست و پنجمین سال تاسیس پژوهشکده زن و خانواده را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: پژوهشکده زن و خانواده با 17 عضو هییت علمی در گروه های علمی «روانشناسی و تربیت»، «فقه و حقوق»، «مطالعات اجتماعی» و «مطالعات نظری» کار خود را در پیش گرفته است.

خانم شریف ضمن ارایه آماری از مقالات ارایه شده، با بیان اینکه بیش از 200 جیکده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، گفت: دربافت 130 مقاله تخصصی و نگاشت 50 مقاله سفارشی تنها بخشی از رویکردهایی است که در کنار تدوین 26 مقاله علمی توسط اعضای هییت علمی پژوهشکده، توانست محتواهای ارزشمندی را در راستای راهبردها و راهکارهای ترسیم خانواده مقاوم ارایه کند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گزارشی از محورهای پنجگانه پنل های تخصصی همایش خانواده مقاوم و چالش های اخلاقی جهان متحول ارایه کرد و بیان داشت: پنل های تخصصی «خانواده مقاوم و اندیشه معاصر»، «ابعاد اخلاقی، روانشناختی و تربیتی خانواده مقاوم»، «ابعاد فقهی- حقوقی خانواده مقاوم»، «تبلیغ، کنشگری و فضای مجازی»، «مقاومت خانواده در رویکرد تاریخی و تمدنی»، «خانواده مقاوم و اندیشه معاصر»، «ابعاد اخلاقی، روانشناختی و تربیتی خانواده مقاوم»، «ابعاد فقهی- حقوقی خانواده مقاوم»، «تبلیغ، کنشگری و فضای مجازی» و «مقاومت خانواده در رویکرد تاریخی و تمدنی» در این همایش ارایه خواهند شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راهبرد پژوهشکده زن و خانواده صیانت از جوانان و نهاد خانواده است – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راهبرد پژوهشکده زن و خانواده صیانت از جوانان و نهاد خانواده است – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.