ذخیره سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه رمضان در انبارهای شهرداری

ذخیره سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه رمضان در انبارهای شهرداری

شهردار تهران از ذخیره پرتقال و خرمای شب عید و ماه رمضان، با کیفیت عالی در انبارهای شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش انکو، علیرضا زاکانی در آیین بهره برداری از 22 بازار میوه و تره بار در شهر تهران که امروز با حضور معاونین شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، ضمن تبریک عید مبعث و ایام الله دهه فجر اظهار کرد: 45 سال از سن نظام اسلامی می گذرد و فردا نیز با حضور گرم خود در راهپیمایی 22 بهمن پیروزی انقلاب را جشن می گیریم؛ انقلابی که به تعبیر امام راحل انفجار نور بود. جهان خواران مسیری را ترسیم کرده بودند که جهان را غارت کنند و این انقلاب این مسیر آنها را برهم زد. ظرف 45 سال گذشته برای ما و دشمن تجربه شد چرا که هرچه او خواست نشد و ما هرچه اراده کردیم بر مبنای اسلام و تبعیت از رهبری با خدمت به مردم، پیروزی به دست آوردیم.

وی اضافه کرد: مردم صاحب این انقلاب و کشور هستند و عنایت خداوند اساس پشتیبانی و استمراردهنده این انقلاب بود. با تکیه بر حضور مردم در صحنه و ایجاد رضایتمندی برای مردم، رضایت خداوند و اهل بیت را می توانیم به دست آوریم. در حقیقت دشمن کوشید دو ویژگی ایمان و امید را خشک کند. تلاش کرد با درگیر کردن مردم در حوزه معیشت شرایط جامعه را دگرگون کند و در این میان ما به عنوان خدمت گزار مردم در نقطه مقابل دشمن باید امیدافزایی را با ارایه خدمات جدید به مردم افزایش می دادیم لذا از مردادماه سال گذشته طریق جدیدی را هر هفته تحت عنوان پویش امید و افتخار دنبال کردیم.

شهردار تهران ادامه داد: در 100 پویش امید و افتخار 861 پروژه را تا به امروز انجام دادیم که 84 درصد آن در همین دوره آغاز و خاتمه پیدا کرده و 16 درصد نیز از دوره قبل شروع شده بود که در این دوره تکمیل و خاتمه پیدا کرد. 178 هزار میلیارد تومان ارزش ریالی پروژه های انجام شده بوده که اگر آغاز پروژه های مسکن را به آن اضافه کنیم 429 هزار میلیارد تومان می شود که در حال اجراست. به این ترتیب به احدی که با مردم داشتیم وفا کردیم و خدمت استمرار پیدا کرد. هر هفته افتتاح داشتیم و نوع انتخاب این پروژه ها و اقدامات نیز معطوف به ایجاد رضایتمندی مردم بود. در حقیقت تلاش کردیم در ارایه خدمات ایجاد امید برای مردم به همراه یک افزوده باشد.

زاکانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که در ادوار گذشته نگاهی وجود داشت که معتقد بود تهران را گران کنند تا مردم از تهران بروند و خلوت شود اظهارکرد: بدترین راهی که عده ای برای مردم انتخاب کرده بودند؛ در نقطه مقابل راه دیگر این بود که تهران را ارزان کرد و مشکلات آن همچون آلودگی هوا، ترافیک، بی مسکنی و بدمسکنی را حل و فصل کرد؛ قطعا این اقدامات انجام شدنی است و ما در این مسیر گام برمی داریم.

وی با تاکید بر این که وظیفه مسیولان نوکری و خدمت به مردم است، افزود: شروع گرانی ها از تهران موجب شد این گرانی ها در کل کشور تسری پیدا کند لذا راه حل این است که از همان جا که گرانی آغاز شده، ارزانی آغاز شود. انجام 861 پروژه در پویش های امید و افتخار در راستای ارزان تر کردن تهران بوده است. در حقیقت ما در سه سرفصل برای ارزان کردن تهران برنامه ریزی کردیم؛ نخست معیشت مردم را هدف قرار دادیم و سرفصل دوم ناظر به مسکن مردم و سرفصل سوم ناظر به ارایه خدمات به مردم بود که برنامه ریزی های لازم صورت گرفت.

شهردار تهران اضافه کرد: ما در حوزه میادین با خدمتی مواجه بودیم که کاستی هایی داشت اما خوشبختانه با توسعه میادین امروز یک میلیون تراکنش روزانه در میادین میوه و تره بار انجام می شود. نقش ما در تهران تنظیم گری و ارایه خدمات است و در کل کشور نیز نقش تنظیم گری را ایفا می کنیم. در حوزه معیشت به نیاز خانوار توجه کردیم موضوعی که امروز دغدغه اصلی دولت است و توجه به معیشت مردم در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا در دولت تیمی مشخص شده تا خدمات ویژه ای در تهران ارایه شود. از سوی دیگر ما پوشاک و لوازم منزل را هدف گذاری کردیم تا بار معیشت مردم را کم کنیم. در این راستا نیز سازمان میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند ابزار تحقق این برنامه ریزی ها هستند.

وی ادامه داد: در ابتدا که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم فروشگاه های شهروند 42 شعبه داشتند که امروز به 54 شعبه افزایش افزایش پیدا کرده و در حقیقت 12 شعبه فروشگاه شهروند افزوده شد و امروز 20 شهروند ما خدمات تحویل درب منزل دارند و از امروز نیز 25 میدان میوه و تره بار ارایه خدمات تحویل در درب منزل را آغاز خواهند کرد. این اقدامات تحت عنوان اپلیکیشن موبایلی شهرزاد انجام می شود که امروز حدود 17 خدمت در آن ارایه می شود.

شهردار تهران تاکید کرد: در تهران روزانه 300 تن گوشت به عنوان نیاز این شهر توزیع می شود اما قیمت های ارایه این گوشت متفاوت است و هر کس هرچقدر که می خواهد این گوشت را به فروش می رساند ما در میادین میوه و تره بار روزانه 70 تن گوشت و در شهروند نیز 30 تن گوشت یعنی در مجموع روزانه 100 تن گوشت از 300 تن نیاز شهر تهران را با قیمت مناسب توزیع می کنیم و از امروز نیز تحویل گوشت درب منزل انجام می شود. به این ترتیب تعهد به مردم را گام به گام اجرایی می کنیم.

زاکانی ادامه داد: سیب و پرتقال شب عید را خریداری کرده ایم ؛سیب و پرتقالی با کیفیت که صادراتی هستند و این محصولات را با قیمتی مناسب که زیر قیمت امروز بازار است عرضه خواهیم کرد. سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه مبارک رمضان خریداری و در انبارها قرار گرفته که همگی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

شهردار تهران با اشاره به توجه به موضوع مسکن در تهران به عنوان سرفصل دوم ارزان کردن تهران اظهار کرد: امروز رسیدن به مسکن برای عده ای خواب و خیال شده در همین راستا هفته آینده احداث 100 هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد. این واحدهای مسکونی در قالب بسته ای انجام می شود که پشت سرهم این بسته ها اجرایی خواهد شد و در حقیقت کار بزرگی را در تهران رقم می زند. در سرفصل سوم که ارایه خدمات به مردم بود نیز زیرساخت های فرهنگی، ورزشی و … فراهم شده و به صورت هوشمند در اختیار مردم قرار می گیرد. ما برای اقشار مختلف همچون کهنسالان، زنان باردار، معلمان و اساتید دانشگاه و … خدمات خاص ارایه خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: این وظیفه ماست ما کار خود را انجام می دهیم و حتی کار دیگران را نیز گردن می گیریم ولی اگر کسی بخواهد فرافکنی کند نمی گذاریم این کار را انجام دهد. یکی از مدیران دوره گذشته در نخستین روزهایی که مدیریت شهری را تحویل گرفته بودیم به من گفت غصه نخور ما دو سال و نیم است که تهران را رها کرده ایم و خودش به پیش می رود، بله به پیش می رود اما به ته دره. ما 880 دستگاه اتوبوسی را که تحویل گرفته ایم در حال حاضر به 2300 دستگاه رساندیم و با خرید اتوبوس از داخل و خارج این رقم را افزایش می دهیم. 5000 دستگاه اتوبوس به این ارقام اضافه می شود و در مجموع به 7000 دستگاه اتوبوس می رسد که 3000 دستگاه آن برقی است.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ذخیره سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه رمضان در انبارهای شهرداری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ذخیره سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه رمضان در انبارهای شهرداری"، کلیک کنید.