در عید فطر مراقب کلاهبرداران مناسبتی باشید – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

در عید فطر مراقب کلاهبرداران مناسبتی باشید - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت در خصوص افزایش فعالیت کلاهبرداران در مناسبت های ملی و مذهبی و احتمال کلاهبرداری از شهروندان در پوشش پرداخت فطریه، زکات، کفاره و… هشدار داد.

رییس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای سو استفاده و کلاهبرداری از مردم بهره می برند و گرچه پلیس فتا نیز به صورت مستمر با آنان برخورد کرده و عرصه را برای اقدامات مجرمانه این افراد ناامن کرده است، اما آگاهی مردم نیز عامل مهمی در ناکام گذاشتن این افراد است.

این مقام انتظامی با اشاره به نزدیکی ایام عید سعید فطر اظهار داشت: در هر مناسبتی این نگرانی وجود دارد که افراد سودجو و فرصت طلب در بستر فضای مجازی فعالیت خود را افزایش دهند و با عناوین مختلفی در پوشش پرداخت فطریه، کفاره و … از شهروندان سو استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه شهروندان به هیچ عنوان جهت پرداخت فطریه و کفاره به افراد ناشناس اعتماد نکنند و این امورات را از طریق راه های شناخته شده و معتبر انجام دهند افزود: ممکن است افراد سودجو با طراحی سایت های جعلی کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و به بهانه پرداخت فطریه، کفاره و … اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی و خالی کردن حساب بانکی آنان کنند.

معظمی گودرزی بیان داشت: در نوعی دیگر از کلاهبرداری ممکن است با ارسال لینک های آلوده به اطلاعات شخصی و محرمانه تلفن همراه، رایانه و… دسترسی پیدا کنند از این رو توصیه می شود که از کلیک بر روی لینک های ناشناس که ممکن است به بهانه فطریه، تبریک عید و… باشد جدا خودداری شود.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر اینکه شهروندان از پرداخت نذورات در سایت های نامعتبر و حساب های شخصی افراد در فضای مجازی خودداری کنند افزود: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق مرکز فوریت های سایبری به شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در عید فطر مراقب کلاهبرداران مناسبتی باشید – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در عید فطر مراقب کلاهبرداران مناسبتی باشید – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.