در انتخاب بین یزدانی و قاسمپور دخالت نکنیم

در انتخاب بین یزدانی و قاسمپور دخالت نکنیم

به گزارش خبرگزاری انکو؛علیرضا رضایی ، در ارزیابی از عملکرد تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: در حال حاضر آن چیزی که اهمیت زیادی دارد بحث گرفتن سهمیه در 3 وزن باقیمانده 57، 74 و 97 کیلوگرم در قرقیزستان است که امیدوارم در گام بعدی بتوانیم سهمیه ها را بگیریم تا نیاز به شرکت در مسابقات بعدی نداشته باشیم. هر چقدر سریعتر بتوانیم سهمیه های باقی مانده المپیک را کسب کنیم در بحث آماده سازی، شرایط و زمان بیشتری برای حضور در المپیک خواهیم داشت.

در گزارش انکو آمده است: پیشکسوت کشتی در پاسخ به این پرسش که رحمان عموزاد بعد از افتی که داشت شرایطش بهتر شد، 2 سال قبل قهرمان جهان شد آیا برای المپیک تصور می کنید شانس مدال داشته باشد؟ افزود: چرا که نه. او بهترین کشتی گیر در وزن خودش است و در این تورنمنت توانست کشتی گیر مغولی که قبلا از او شکست خورده بود، را شکست دهد، این مساله از نظر روحی و روانی برای عموزاد مفید بود و قطعا او جزو کسانی است که برای المپیک انتخاب شده، روند آماده سازی خوبی را برای المپیک طی کرده که اگر این روند تداوم داشته باشد به المپیک اعزام می شود.

رضایی خاطرنشان کرد: امیدوارم کشتی گیران به دور از حاشیه تمام تمرکز خود را معطوف تمرینات کنند تا با آمادگی بالا و در بهترین شرایط به المپیک بروند.

وی در ارزیابی از عملکرد هادی وفایی پور در وزن 86 کیلوگرم و کسب جایگاه سوم در قهرمانی آسیا، اظهار کرد: وی جوان زحمتکشی است که در مسابقات مختلف کشتی گرفته تا مثل حسن یزدانی روزی کشتی گیر بزرگی باشد. اکنون در دنیا کشتی گیران خود را با حسن یزدانی محک می زنند، البته زمزمه هایی برای حضور کامران قاسمپور در وزن 86 کیلوگرم است که به نظر می رسد باید وفایی پور تلاش خود را بیشتر کند تا سطح فنی خود را بالا ببرد. در این مسابقات نیز آن طور که شنیدم به دلیل مبتلا شدن به آنفولانزا از نظر جسمانی شرایط مطلوبی نداشت و این موضوع روی عملکرد او تاثیر گذاشته بود. وفایی پور جوان خوب و شایسته ای است که در آینده حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت.

رضایی در پاسخ به این پرسش با توجه به این که هنوز وضعیت حسن یزدانی برای اعزام به المپیک مشخص نیست، کادر فنی چه تصمیمی باید بگیرد و آیا به کامران قاسمپور باید فرصت بدهد یا خیر؟ تصریح کرد: این مساله بستگی به صلاحدید کادر فنی دارد و نباید دخالت کرد. یزدانی در حال حاضر تمریناتش را بعد از عمل جراحی کتفش شروع کرده و بستگی به شرایط این کشتی گیر دارد که از نظر جسمانی و شرایط روانی آمادگی شرکت در المپیک را داشته باشد یا خیر. ما نمی توانیم در این زمینه اظهارنظر کنیم و بستگی به تصمیم کادر فنی دارد. اول سلامتی حسن یزدانی مهم است. او کشتی گیر صاحب نامی است که اعتبار زیادی در جهان و المپیک دارد.

وی در خصوص عملکرد محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم و باختش به تاج الدین اف قهرمان جهان، گفت: تاج الدین اف بهترین و باتجربه ترین کشتی گیر در وزن 97 کیلوگرم و قهرمان دنیاست. البته محمدیان جلوی او کشتی بدی نگرفت و انتظاری بیشتر از این نبود.

پیشکسوت کشتی در پایان همچنین در ارزیابی از عملکرد امیر حسین زارع در قهرمانی آسیا، اظهار کرد: این مسابقات برای زارع به نوعی روند آماده سازی برای المپیک بود. او در حال حاضر بهترین کشتی گیر دنیا در وزن خودش است و بقیه کشتی گیران شرایطشان را با او محک می زنند. روند آماده سازی زارع به نحو مطلوبی پیش می رود. وی در المپیک قبل موفق به کسب مدال برنز شد که امیدوارم در این المپیک مدال برنز خود را به طلا تبدیل کند که البته با روند آماده سازی خوبی که زارع دارد این مساله دور از دسترس نیست. برای تمام کشتی گیرانی که وارد المپیک می شوند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به دور از حاشیه و در آرامش کامل به آمادگی برسند و در شرایط خوبی عازم المپیک شوند.

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در انتخاب بین یزدانی و قاسمپور دخالت نکنیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در انتخاب بین یزدانی و قاسمپور دخالت نکنیم"، کلیک کنید.