درمان فوری سکسکه در چند ثانیه

درمان فوری سکسکه در چند ثانیه

آفتاب نیوز :

در اکثر مواقع سکسکه طی چند دقیقه رفع می شود و نیازی به انجام عمل خاصی ندارد. اما در برخی مواد نادر ممکن است سکسکه مدت زیادی باقی بماند.

تعریف علمی سکسکه شامل انقباض مکرر و غیر قابل کنترل و بدون اختیار دیافراگم است. دیافراگم عضوی واقع در زیر ریه هاست که ساختار ماهیچه ای دارد. اما به بیان ساده، سکسکه زمانی اتفاق می افتد که ورود هوا به داخل ریه ها به صورت لحظه ای قطع شود.

در اکثر مواقع سکسکه یک مشکل جزیی است که در زمان کوتاهی رفع می شود. اما سکسکه های طولانی مدت می توانند آزاردهنده باشند و در نتیجه یک مشکل پزشکی جدی ایجاد شوند که در این صورت مراجعه به پزشک برای رفع سکسکه باید جدی گرفته شود.

چگونه سکسکه کوتاه مدت را رفع کنیم؟

سکسکه های کوتاه مدت اغلب بدون انجام هیچ عمل خاصی بعد از چند دقیقه رفع می شوند. اما برخی روش ها می توانند به رفع سریع تر این مشکل کمک کنند. به همین منظور در ادامه چند مورد از درمان های خانگی برای رفع سکسکه را به شما معرفی می کنیم:

نفس کشیدن در یک کیسه کاغذی

خوردن یک قاشق چایخوری شکر

حبس کردن نفس

نوشیدن یک لیوان آب سرد

تلاش برای بادگلو به صورت عمدی

آوردن زانو ها به سمت سینه و تلاش برای حفظ این حالت

کشیدن زبان

نفس عمیق یا نفس کشیدن سریع

همچنین تلاش برای رفع برخی علل احتمالی بروز سکسکه مانند پرخوری یا درمان رفلاکس اسید معده نیز می تواند به درمان سکسکه کمک کند.

سکسکه بلند مدت

چنانچه سکسکه شما بیشتر از 48 ساعت به طول بیانجامد، احتمالاً به سکسکه مداوم مبتلا شده اید و باید برای رفع سکسکه به پزشک مراجعه کنید. همچنین سکسکه هایی که بیشتر از 2 ماه ادامه پیدا کنند، تحت عنوان سکسکه مقاوم یا مزمن شناخته می شوند.

درمان سکسکه طولانی

چنانچه سکسکه شما بیشتر از 48 ساعت به طول انجامید، برای جلوگیری از بروز عوارض سکسکه بلند مدت یا سکسکه مزمن، بهتر است در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

پزشکان بعد از انجام آزمایشات مختلف و تشخیص علت احتمالی بروز سکسکه، سعی در درمان این بیماری خواهند داشت. بیماری سکسکه مزمن که غیر قابل درمان باشد بسیار نادر است و در اکثر مواقع می توان آن را درمان کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان فوری سکسکه در چند ثانیه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان فوری سکسکه در چند ثانیه"، کلیک کنید.