درخواست مهم سرمربی فوتسال بانوان از فدراسیون

درخواست مهم سرمربی فوتسال بانوان از فدراسیون

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: قهرمان آسیا هستیم اما به دلیل شرکت نکردن در تورنمنت های بین المللی دچار افت رنکینگ شدیم و اکنون در رنکینگ فیفا در جایگاه دوم آسیا قرار داریم.

به گزارش انکو، فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در حاشیه تمرین این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای آماده سازی تیم جهت شرکت در رویدادهای پیش رو با افتخار کار می کنیم و امیدوارم موفق شویم.

وی گفت: فکر می کنم حضور در چند رویداد پشت سر هم جامعه فوتسال بانوان را ذوق زده کرده است. امیدوارم در کنار هم و با حضور بازیکنان جوان که با انگیزه کار می کنند بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: اولین رویداد تیم ملی فوتسال بانوان بازی های داخل سالن آسیا در تایلند است که هدفمان قرار گرفتن بر روی سکو است. البته هدف اصلی قهرمانی این بازی هاست که برای رسیدن به آن باید با برنامه حرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان افزود: بیشترین نیاز ما بازی تدارکاتی است تا بازیکن های جوان ما با تیم های قوی بازی کنند و محک بخورند. در حال حاضر حتی تیم های آسیایی مثل ژاپن، چین، تایلند و… قوی شده اند. اگر بازی های تدارکاتی خوبی داشته باشیم و روی جوانان سرمایه گذاری خوبی انجام دهیم، قهرمانی در بازی های داخل سالن دور از دسترس نیست.

سلیمانی درباره برنامه پیش بینی شده برای تیم ملی فوتبال بانوان، گفت: کادر فنی چند بازی تدارکاتی با تیم هایی همچون چین، تایلند، روسیه، پرتغال و.. را پیشنهاد داده اند و کمیته بانوان در این خصوص در حال رایزنی است. یکی دو تیم قطعی شده که در مصاحبه بعدی اعلام خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ادامه داد: بازیکنان جوان که به اردو دعوت شده اند، واقعا از انگیزه بالایی برخوردارند. ضمن احترامی که به بازیکنان باتجربه و اسطوره های این تیم دارم معتقدم دیگر باید به جوانان بها و اهمیت داد. این جوانان با تمام وجود تمرین می کنند، قطعا با جوانان نتیجه بسیار خوبی خواهیم گرفت.

سلیمانی درباره شرایط تیم برای قهرمانی در جام ملت های آسیا گفت: با توجه به حریفانی که در آسیا داریم تکرار قهرمانی بسیار سخت است. دوست دارم به رنکینگ فیفا که اعلام شده نگاهی داشته باشید. رنکینگ فیفا به ما می گوید شما دوم آسیا هستید در حالی که دو بار قهرمان آسیا شدیم. تایلند اکنون رنکینگ یک آسیا را دارد، فکر می کنم آن چیزی که سبب شده تا تایلند از نظر رنکینگ در جایگاه بالاتری از ایران قرار بگیرد حضور در تورنمنت ها و مسابقات بین المللی است. تیم ملی ایران طی چند سال فقط مسابقات کافا را داشته است. اگر به این مسابقات اعزام نمی شدیم باور کنید در رنکینگ هیچ جایگاهی نداشتیم.

وی افزود: اگر امروز انتقاد می کنم به خاطر این است که از ما انتظار قهرمانی دارند اما در رنکینگ دوم آسیا هستیم. با این وجود تلاش خواهیم کرد با کمک همکاران ابتدا رنکینگ خود را پس بگیریم و سپس به قهرمانی فکر کنیم. به هر صورت مرحله به مرحله پیش می رویم تا حضور قدرتمندی در مسابقات پیش رو داشته باشیم.

سلیمانی با بیان این که باید از تیم ملی فوتسال بانوان حمایت لازم انجام شود، افزود: این تیم به ویژه جوانان نیاز به حمایت دارند تا با شرکت در بازی های تدارکاتی تجربه کسب کنند و در مسابقات آسیایی خود را نشان دهند. ما اگر در تورنمنت کافا شرکت نمی کردیم جزو رنکینگ نبودیم. ژاپن از نظر رنکینگ در جایگاه سوم قرار دارد اما ما به لطف کافایی که رفتیم دوم آسیا هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان خاطرنشان کرد: تیم بسیار خوبی داریم و افراد باتجربه تیم به ویژه فرزانه توسلی، شیربیگی و نسترن مقیمی در کنار جوانان قرار دارند و به پیشرفت آن ها کمک می کنند. البته جوانان اعتماد به نفس لازم را در دیدارهای تدارکاتی پیدا می کنند و باید در تورنمنت های مختلف حضور داشته باشند.

سلیمانی افزود: هر کس از ما انتقاد می کند، به خاطر این است که دلش برای تیم ملی می سوزد. هیچ وقت جلوی انتقادها جبهه نگرفته ام و آن چیزی که به دردم می خورد برداشت می کنم. هر انتقادی که به تیم ملی کمک کند با تمام وجودم قبول می کنم. آن چیزی که اهمیت دارد کشورمان است و افتخاری که برای سربلندی کشور کسب می شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا از وجود مربیان جوان در کنار خود استفاده خواهید کرد یا خیر؟ افزود: این سوال تخصصی است، هر مربی افرادی در کنارش دارد که می تواند با او هماهنگ باشد. به لحاظ رفتاری و اخلاقی نه می توانیم کسی را  محکوم کنیم و نه می توانیم بگوییم فلانی خوب است یا بد و این اجازه را به خودم نمی دهم. اکثر کسانی که اکنون مربی شده اند از بازیکنان خوب تیم ملی بودند. افرادی که اکنون در کنار من حضور دارند، افراد باتجربه و خوبی هستند. انشالله بتوانیم کار گروهی خوبی انجام دهیم تا به هدفی که می خواهیم دست پیدا کنیم.

سلیمانی در پایان گفت: تیم ما واقعا به بازی تدارکاتی نیاز دارد و نتیجه آن به موفقیت تیم در بازی های پیش رو کمک بزرگی خواهد کرد و سبب می شود تا جوانان اعتماد به نفس لازم را پیدا کنند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست مهم سرمربی فوتسال بانوان از فدراسیون" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست مهم سرمربی فوتسال بانوان از فدراسیون"، کلیک کنید.