درخواست فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهت همکاری با هلال احمر – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، در دیدار راضیه عالیشوندی، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با خاویر کاستلانوس، معاون دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در امور هماهنگی عملیات و توسعه جمعیت های ملی که در حاشیه نشست مقدماتی سی و چهارمین کنفرانس بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که در دفتر ایشان در فدراسیون برگزار شد، ظرفیت ها و توانمندی های جمعیت هلال احمر در زمینه بهداشت، درمان و توانبخشی، امداد و نجات، لجستیک، آموزش، داوطلبان، جوانان، تغییرات اقلیمی، خانه های هلال، مدیریت تجمعات انبوه، تولیدات و محصولات نساجی و سازمان تدارکات پزشکی و سایر فعالیت های جمعیت در حوزه های مختلف را تشریح کردند.

خاویر کاستلانوس، ضمن ابراز خرسندی از دایره وسیع خدمات جمعیت هلال احمر در سطح ملی و بین المللی، ابراز داشت که هلال احمر ایران یکی از قدرتمندترین جمعیت های ملی عضو فدراسیون محسوب می شود که می تواند در حوزه های مختلف برای سایر جمعیت های ملی الگو باشد.

وی در ادامه افزود: ارایه خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت در مراسم اربعین حسینی و حج تمتع و همچنین مدیریت تجمعات انبوه کاملاً منحصر به فرد است.

درخواست فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهت همکاری با هلال احمر

وی درخواست کرد طی جلسه ای به صورت وبیناری، جمعیت هلال احمر تجربیات خود را با فدراسیون به اشتراک بگذارد. ضمناً ابراز تمایل کرد تا مدیران بخش های مختلف فدراسیون به ویژه حوزه سلامت و لجستیک از قسمت های مختلف هلال احمر ایران به ویژه شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی سها و بخش تولید اندام مصنوعی معاونت درمان و توانبخشی بازدید نموده تا بتوانند تجربیات جمعیت را با دیگر جمعیت های ملی به اشتراک بگذارند.

این مقام مسوول ضمن تشکر از همکاری جمعیت هلال احمر ایران برای ورود اطلاعات در نقشه سلامت فدراسیون، اعلام کرد: علیرغم اینکه اطلاعات جمعیت هلال احمر ایران در این نقشه هنوز به صورت کامل وارد نشده است اما خوشبختانه گستره خدمات ارایه شده توسط این جمعیت در سطح کشور در میان 107 جمعیت ملی که نسبت به ورود اطلاعات خود اقدام کرده اند، جزو چند جمعیت ملی برتر دنیا محسوب می گردد.

در ادامه، عالیشوندی در خصوص اثرات سو ناشی از تحریم های ظالمانه علیه کشور ایران و تاثیرگذاری آن بر فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر مطالبی را بیان کرد که در ادامه کاستلانوس درخواست نمودند تا جمعیت هلال احمر ایران در اتاق فکری که برای بررسی اثرات سو تحریم ها در فدراسیون تشکیل می گردد، جزو اعضای اصلی این اتاق فکر شود.

وی در پایان تاکید کرد: در صورتی که جمعیت های ملی اطلاعات لازم را در نقشه سلامت وارد نمایند، این مهم منجر به شناسایی حوزه های مشترک همکاری میان جمعیت های ملی در سراسر دنیا به ویژه در بخش های تولیدی و دارویی و دیگر حوزه ها خواهد شد که در واقع باعث انسجام هر چه بیشتر شبکه درون نهضتی فدراسیون در زمینه ارایه خدمات بشردوستانه موثر و کمرنگ شدن اثرات سو تحریم ها می گردد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهت همکاری با هلال احمر – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهت همکاری با هلال احمر – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.