دانشمندان: سرعت صوت در مریخ دائما در حال تغییر است

دانشمندان: سرعت صوت در مریخ دائما در حال تغییر است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، سرعت صوت در مریخ به طور قابل توجهی بسته به مکان و دما متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری انکو به نقل از اسپیس، مطالعات اخیر توسط محققان بیانگر آن است که سرعت صوت در جو مریخ به طور مداوم در حال تغییر است. این اکتشاف جدید نشان می‌دهد که شرایط جو مریخ از نظر دما، فشار و ترکیب گازی پیچیده‌تر از آنچه تصور می‌شد، هستند.

بر اساس این مطالعه، سرعت صوت در مریخ به شدت تحت تأثیر فاکتور‌های مختلفی همچون دما، ترکیب جو و ارتفاع از سطح قرار دارد. این نوسانات در سرعت صوت می‌تواند به دلیل تغییرات روزانه و فصلی در دمای جو مریخ باشد.

محققان برای انجام این مطالعه از داده‌های ارسالی سازه‌های فضایی که در سطح مریخ فرود آمده‌اند، استفاده کرده‌اند. با تحلیل صدا‌های ضبط شده توسط این سازه‌ها، آنها توانسته‌اند سرعت صوت در مریخ را محاسبه کنند.

این کشف می‌تواند برای آینده مأموریت‌های فضایی به مریخ اهمیت داشته باشد. چراکه درک بهتر از شرایط جوی مریخ، می‌تواند به طراحی بهتر سازه‌ها و سیستم‌های ارتباطی کمک کند تا آنها بتوانند در شرایط متغیر محیطی مریخ عملکرد مطلوبی داشته باشند.

این مطالعه نشان می‌دهد که محیط مریخ بسیار پویا و متغیر است و درک کامل آن همچنان چالش بزرگی برای محققان فضایی است. این کشف جدید می‌تواند به شناخت بهتر شرایط جوی مریخ کمک کند و منجر به پیشرفت در طراحی ماموریت‌های آینده به این سیاره سرخ شود. این یافته‌ها همچنین می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا صدا‌های دریافتی مریخ‌نوردان را درک کنند و همچنین خدمه‌های آینده را ایمن‌تر کنند.

محققان که جزئیات نحوه رفتار صدا در زمان‌ها و مکان‌های مختلف در مریخ را بررسی کرده‌اند، دریافتند نتایج بسیار متفاوت از آنچه ما در زمین به آن عادت کرده‌ایم است.

مریخ نورد استقامت ناسا حامل چندین میکروفون است. این دستگاه‌ها که برای مطالعه خواص مواد در سیاره سرخ در نظر گرفته شده‌اند، انواع صدا‌های اضافی از جمله پراکندگی غبار مریخی را دریافت کرده‌اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشمندان: سرعت صوت در مریخ دائما در حال تغییر است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشمندان: سرعت صوت در مریخ دائما در حال تغییر است"، کلیک کنید.