دادستان هرمزگان ترخیص روغن های آلوده را تکذیب کرد

دادستان هرمزگان ترخیص روغن های آلوده را تکذیب کرد

آفتاب نیوز :

عارف اکبری؛ دادستان مرکز استان هرمزگان در جمع خبرنگاران و در جنب مخزن های نگهداری روغن های وارداتی در بندر شهید رجایی، ادعای یک فعال رسانه ای مبنی بر ترخیص 47 هزار تن روغن آلوده از این بندر را تکذیب کرد.

اکبری گفت: سازمان غذا و دارو آزمایش هایی را بر روغن های وارداتی انجام داد، برخی از محموله ها که از نظر سلامت و کیفیت مشکلی نداشتند اجازه ترخیص یافتند و یک محموله 44 هزار تنی که فاقد سلامت و استاندارد های لازم و تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو بود، اجازه ترخیص نیافتند و همچنان در مخزن ها هستند.

دادستان مرکز استان هرمزگان خاطرنشان کرد: روغن های ترخیص شده اجازه سازمان غذا و دارو را داشتند، اما محموله 44 هزار تنی روغن های آلوده اجازه ترخیص نیافت و همچنان در مخزن های بندر هستند. روغن های ترخیص شده هیچ مشکلی نداشتند و مطمین باشید اگر حتی یک هزارم درصد هم مشکل داشتند به هیچ وجه اجازه ترخیص نمی یافتند.

وی تاکید کرد: مستند قانونی داریم که روغن های ترخیص شده هیچ مشکلی ندارند. سازمان غذا و دارو و گمرک که نهاد های دولتی هستند از همان دو سال قبل که محموله روغن ها به کشور آمد، مانع ترخیص روغن های آلوده شده اند و این ادعا که دولت این روغن ها را ترخیص کرده است، صحیح نیست.

اکبری در پایان گفت: این 44 هزار تن روغن از نظر سازمان غذا و دارو قابلیت مصرف انسانی ندارند و به همین دلیل از دو سال قبل تاکنون اجازه ترخیص نیافته اند، اما روغن های ترخیص شده هیچ مشکلی برای مصرف ندارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادستان هرمزگان ترخیص روغن های آلوده را تکذیب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادستان هرمزگان ترخیص روغن های آلوده را تکذیب کرد"، کلیک کنید.