خانم گلی در 4 دقیقه!

خانم گل فوتبال زنان ایران می گوید تا چهار دقیقه پایانی در آخرین بازی لیگ برتر با یک گل از خانم گلی لیگ عقب بود اما در چهار دقیقه وقت اضافه توانست گلزنی کند.

به گزارش انکو، لیگ برتر فوتبال زنان با قهرمانی خاتون بم به پایان رسید تا این تیم دهمین قهرمانی خود را کسب کند. تیم ملوان بندرانزلی هم به عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها دست پیدا کرد.

در پایان این مسابقات زهرا قنبری بازیکن تیم خاتون بم و افسانه چترنور بازیکن تیم ملوان بندرانزلی به صورت مشترک با 19 گل خانم گل لیگ برتر فوتبال زنان شدند.

در وقت های اضافه خانم گل شدم

چترنور در گفت وگو با انکو به خانم گلی خود در این رقابت ها اشاره و بیان کرد: خیلی دوست داشتم خانم گلی را با تیم ملوان تجربه کنم و خوشحالم این افتخار نصیبم شد. مسیولان باشگاه، کادر فنی، هم تیمی ها و هواداران همه دوست داشتند این عنوان را برایشان کسب کنم و خیلی برایشان مهم بود. چندین بار هم با من صحبت کردند و دوست داشتند این عنوان برای ملوان و من بماند. بخاطر همین انگیزه ای شد که دو هفته پایانی به این موضوع فکر کنم.

او ادامه داد: البته آسیب دیدگی هم داشتم و در یک مسابقه یک نیمه بازی کردم، وگرنه می توانستم گل های بیشتری بزنم اما در بازی با تیم شیراز سه گل زدم و به صدر جدول رسیدم که خیلی تلاش کردم. یک هفته پایانی هم تمریناتم جدا از بچه ها بود و دوست داشتم به این عنوان دست پیدا کنم. در هفته پایانی با تیم آوا تهران بازی داشتیم اما رقیبم با تیم فارس مسابقه داشت که شرایطش خیلی بهتر بود. در حالی که من کار سخت تری داشتم. تا چهار دقیقه قبل از اینکه مسابقه هم تمام شود با یک گل از خانم گلی عقب بودم اما در وقت های اضافه و آن چهار دقیقه یک گل زدم و خانم گل شدم.

چترنور در مورد جدایی خود بعد از هشت سال از تیم شهرداری سیرجان و پیوستن به ملوان بندانزلی بیان کرد: تجربه خیلی جدیدی بود. هشت سال شهرداری سیرجان بودم و نیاز به جابه جایی داشتم. افتخار پوشیدن لباس ملوان نصیبم شد. فکر می کنم یکی از بهترین سال هایم بود. با بچه ها، کادر فنی و مدیریت قوی ملوان آشنا شدم. می توانستیم قهرمانی را به دست بیاوریم اما بازیکنانمان کم تجربه بودند.

خانم گلی در 4 دقیقه!

با نتیجه ای عجیب و غریب قهرمانی را از دست دادیم

چترنور در مورد رقابت نزدیک با خاتون بم برای قهرمانی در لیگ برتر و نایب قهرمانی این تیم گفت: نیم فصل اول بیشتر ضربه خوردیم و آن هم بخاطر نتیجه عجیبی بود که مقابل بم گرفتیم. در بازی دور رفت مقابل بم مینا نافعی گلر اولمان در گرم کردن مصدوم شد و از دستش دادیم که اتفاق بدی بود. دقیقه 6 گل درستی زدیم که متاسفانه داور آفساید اعلام کرد اما داور گل 100 درصد آفساید بم را درست گرفت و همین شیرازه تیم ما را از هم پاشاند. نتیجه ای عجیب و غریب گرفتیم که حق مان نبود.

او با بیان اینکه بچه های ما خیلی بی تجربه بودند و برخی هایشان برای سال سوم یا چهارم بود که در لیگ بازی می کردند، اظهار کرد: در بازی دور برگشت دقیقه 10 به بم گل زدیم در حالی که 90 درصد بازیکنان این تیم ملی پوش هستند و 10 سال است که کنار هم بازی می کنند اما ما اولین سال بود کنار هم بازی می کردیم و شرایط برایمان خیلی سخت بود.

چترنور هواداران ملوان را یکی از پرشورترین هواداران فوتبال ایران دانست و گفت: وجود هواداران قوت قلبی برای تک تک بازیکنان بود و یار دوازدهم ما محسوب می شدند. هشت، نه سال است که بازی می کنم و هیچ جا ندیده ام هواداران تا این حد عرق داشته باشند. در سرما و گرما و زیر باران همه جوره از ما حمایت کردند حتی بازی های خارج از خانه هم ما را تنها نگذاشتند و با ما بودند.

خانم گل فوتبال زنان ایران در مورد پخش مسابقات تیمش گفت: ندیده ام هیچ تیمی جز ملوان پخش داشته باشد. پنج، شش مسابقه حساس ما پخش زنده اینترنتی داشت اما باید بیشتر از این شود تا اسپانسرهای بیشتری سمت فوتبال زنان بیایند.

استقلال و پرسپولیس باید ملزم به تیمداری در بخش زنان شوند

او در مورد اینکه مدت ها صحبت از تیمداری استقلال و پرسپولیس در لیگ زنان شده اما همچنان این تیم ها وارد این عرصه نشده اند، گفت: حضور این تیم ها در بخش زنان به کیفیت لیگ کمک می کند اما باید AFC الزامی بگذارد تا همه مجبور شوند. البته همیشه در حد توصیه است. امسال کیفیت لیگ خیلی بالا بود و نتایج این موضوع را مشخص کرد. اینگونه نبود که تیم اول با پنجم، ششم فاصله داشته باشد. مثلا ایلام یقه بم را گرفت و این یعنی شرایط بهتر از سال های قبل بود. از طرفی از تعداد گل های زده هم معلوم است. وقتی با 19 گل خانم گل می شویم یعنی سطح لیگ ما هر سال بهتر و حرفه ای تر می شود و تیم ها از سطح خوبی برخوردار هستند.

چترنور در پایان این گفت وگو از خانواده خود تشکر کرد و گفت: همیشه و در تمام این سال ها حامی من بوده اند.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خانم گلی در 4 دقیقه!" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خانم گلی در 4 دقیقه!"، کلیک کنید.