خارش چشم را با این روش ساده برطرف کنید

خارش چشم را با این روش ساده برطرف کنید

آفتاب نیوز :

کمپرس گرم برای خشکی چشم یک حوله مرطوب است که روی چشم قرار می گیرد. حوله به مدت پنج تا 10 دقیقه حرارت را دفع می کند. اگرچه می توانید از کمپرس گرم خشک مانند پد گرم کننده نیز استفاده کنید، اما رطوبت اضافه شده از یک حوله مرطوب می تواند به ویژه برای خشکی چشم تسکین دهد.

چگونه کمپرس گرم به خشکی چشم کمک می کند؟

کمپرس گرم به چهار روش مختلف تسکین می دهد. همه این ها اثرات تقریباً فوری دارند، بنابراین استفاده از کمپرس گرم برای خشکی چشم یک گزینه درمانی خوب برای زمانی است که به تسکین فوری نیاز دارید. در عرض 5 تا 10 دقیقه پس از استفاده از کمپرس گرم، احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

• چشم را آبرسانی می کند: وقتی از پارچه مرطوب استفاده می کنید، چشمان شما از بخار و آب داخل پارچه آبرسانی می شود. اشک ها بیشتر آب هستند، بنابراین این هیدراتاسیون اضافی می تواند به تقویت عملکرد اشک و تسکین چشم ها کمک کند.

• از مسدود شدن روغن های طبیعی جلوگیری می کند: یکی از دلایل خشکی چشم اشک هایی است که در روان سازی چشم موثر نیستند. می تواند زمانی اتفاق بیفتد که اشک میبوم کافی نداشته باشد (ترکیب غنی از چربی که توسط غدد تولید کننده روغن در پلک تولید می شود. استفاده از کمپرس گرم به باز شدن این غدد کمک می کند و اشک های سالم تر و موثرتری را ایجاد می کند).

• اسپاسم عضلانی را تسکین می دهد: وقتی خشکی چشم شدید باشد، می تواند منجر به انقباض چشم شود.

• درد را تسکین می دهد: برای بسیاری از افراد، کمپرس گرم تسکین دهنده است. همچنین با تحریک جریان خون و شل کردن عضلات به تسکین درد کمک می کند. در مورد خشکی چشم مهم است، زیرا مالیدن چشم ها می تواند علایم را بدتر کند.

کمپرس های مناسب برای چشم

چند نکته ایمنی وجود دارد که هنگام ساخت کمپرس چشم باید در نظر بگیرید: 

• یک کمپرس گرم ایجاد کنید، نه کمپرسی که هنگام لمس خیلی گرم باشد.

• فقط از آب، بدون مواد شیمیایی و صابون استفاده کنید. اگر از قطره های چشمی برای درمان خشکی چشم استفاده می کنید، با پزشک خود در مورد استفاده از آن قبل یا بعد از استفاده از کمپرس صحبت کنید.

• هر بار از یک حوله، آب و کاسه تمیز استفاده کنید.

• کمپرس را فقط به مدت پنج تا 10 دقیقه بگذارید. زمان بیش از حد می تواند باعث تحریک بیشتر شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خارش چشم را با این روش ساده برطرف کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خارش چشم را با این روش ساده برطرف کنید"، کلیک کنید.