تولید یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در 261 هزار پلاک فرسوده – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

تولید یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در 261 هزار پلاک فرسوده - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، سید مهدی هدایت، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره تولید مسکن در تهران گفت: در راستای اجرای شعار سال 1403 با عنوان جهش تولید (مسکن) و مشارکت مردم، جهت اجرای برنامه ها و اولویت های ملی حوزه مسکن اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین با توجه به گرایش روزافزون به حاشیه نشینی به دلیل افزایش سهم مسکن در سبد هزینه خانوار تا 70 درصد و در پاسخ به نیاز شهر تهران به تولید سالانه 180 هزار واحد مسکونی و با عنایت به امکان تولید یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در 261 هزار پلاک فرسوده و ناپایدار در سطح شهر، شهرداری تهران در سال 1400 اقدام به راه اندازی قرارگاه جهادی تامین مسکن با هدف شناسایی ظرفیت های تولید مسکن و بکارگیری ابزارهای لازم برای تسهیل و تسریع در صدور پروانه های ساختمانی برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها کرده است.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهرک اکباتان تهران که حدود نیم قرن پیش ساخته شده را می توان تولید مسکن با رویکرد محله ای دانست که تا به امروز نیز مورد استقبال مصرف کنندگان قرار دارد و در این دوره مدیریت شهری نیز با طراحی های انجام شده و ایجاد خدمات مناسب سکونت امروزی در صدد هستیم محلات الگو را توسعه دهیم تا حتی الامکان نیازهای شهروندان بدون جابجایی های شهری به صورت متمرکز برطرف شود که این اقدام علاوه بر کاهش بار ترافیکی موجب بهبود بسیاری از شاخص های زندگی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در 261 هزار پلاک فرسوده – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در 261 هزار پلاک فرسوده – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.