تقاطع سه سطحه در میدان سپاه قم احداث می شود – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

تقاطع سه سطحه در میدان سپاه قم احداث می شود - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو، عباس حلوایی زاده شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد قم که به همت ستاد دیه استان، سیمای نور و گروه ساختمانی ایرابن در سالن همایش های بین المللی شهرداری قم برگزار شد با اشاره به برخی پروژه های عمرانی شهر قم گفت: بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر قم، شهرداری خدمات مختلفی از جمله پروژه های عمرانی را در سطح شهر دنبال می کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم بیان کرد: بودجه امسال شهرداری قم در بخش های مختلف 15 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه فاز پنجم بلوار عماریاسر و ادامه طول غدیر گفت: این پروژه پروژه پس از سالها تکمیل شد و ارتفاع سطح تونل این فاز در تقاطع بلوار پیامبر اعظم (ص) بیش از 11 متر است.

وی گفت: یکی از ویژگی های بارز این طرح این است که در صورت ترافیک و تردد بالای خودروها بخصوص در مناسبت های ملی و مذهبی، امکان انتقال ترافیک عبوری از سطح یک به سطح منفی یک وجود دارد که در این حالت سطح یک تونل تبدیل به پیاده راه شهری می شود.

حلوایی زاده اضافه کرد: ادامه مسیر این پروژه از خیابان شهید فاطمی تا میدان سپاه در دستور کار است تا پروژه فاز پنجم عمار یاسر به صورت کامل اجرایی شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: طراحی تقاطع سه سطحه در میدان سپاه قم به صورت کامل انجام شده و از ابتدای امسال اجرایی خواهد شد تا بار ترافیکی از این محور کاسته شود.

وی با بیان اینکه تکمیل رینگ فردوسی به عنوان رینگ میانی شهر قم در اولویت قرار دارد، افزود: این رینگ به طول 30 کیلومتر از کمربندی امام علی (ع) آغاز و به خیابان 72 تن منتهی می شود و رینگ فردوسی مهم ترین رینگ شهری قم است.

وی بابیان اینکه با اجرای زیرگذر فردوسی مناطق یک، چهار و پنج متصل می شوند، افزود: 2 کیلومتر و 200 متر از این مسیر به احداث این زیرگذر گره خورده است.

حلوایی زاده با اشاره به اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح نیک اندیش نیز اظهار کرد: پروژه محور نیک اندیش در جهت اتصال جاده اراک به بلوار غدیر از ابتدای سال گذشته آغاز شده که فرایند اجرای سفت کاری و ساخت ستون ها، مرحله عرشه سازی آن در دست اقدام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه تقاطع شهید کیوانفر نیز در این منطقه دست اجرا است و در بودجه ای امسال برای این پروژه ردیفی ایجاد شده است.

حلوایی زاده گفت: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح بلوار حافظ با ریل راه آهن به منظور تکمیل حلقه ترافیکی فردوسی نیز اجرایی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقاطع سه سطحه در میدان سپاه قم احداث می شود – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقاطع سه سطحه در میدان سپاه قم احداث می شود – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.