تشخیص بیماری مرگبار از روی دست ها

تشخیص بیماری مرگبار از روی دست ها

انکو/خراسان رضوی تغییرات غیرمعمول در دست های شما می تواند نشانه بیماری شایع اما کشنده باشد.

به نقل از هلث، این بیماری، معمولا هیچ علامتی ندارد و برای تشخیص تایید شده، نیاز به آزمایش دارد، اما با ابتلا به آن، برخی از افراد ممکن است متوجه تغییراتی در دست، مچ پا یا چشم خود شوند.

بیماری خطرناکی که معمولا هیچ علامتی ندارد با ایجاد علایم قابل مشاهده روی دست های شما قابل شناسایی است. تنها راهی که می توانید بفهمید کلسترول بالا دارید، انجام آزمایش است، اما کارشناسان می گویند که نشانه ای از این وضعیت روی دستان شما نیز ظاهر می شود.

کلسترول بالا می تواند به معنای داشتن شریان های باریک باشد که می تواند منجر به لخته شدن خون، حملات قلبی و سکته شود.

بنیاد قلب بریتانیا (BHF) اعلام کرد که عارضه جانبی کلسترول بالا می تواند در دستان فرد ظاهر شود. معمولا هیچ علامتی از کلسترول بالا وجود ندارد اما اگر درمان نشود، می تواند منجر به حمله قلبی و سکته شود. کلسترول بالا، اغلب عامل خطر پنهان است به این معنی که می تواند بدون اینکه بدانیم عامل خطر سلامتی ما باشد و برای مقابله با آن زمان را از دست خواهیم داد. به همین دلیل، بسیار مهم است که سطح کلسترول خود را بررسی کنیم.

با این حال، اگر شما مبتلا به کلسترول خونی خانوادگی هستید، ممکن است علایم قابل مشاهده را داشته باشید که شامل وضعیتی به نام تاندون گزانتوماست که می تواند باعث ایجاد توده ها در بند انگشتان شما شود.

گزانتوما، ضایعه پوستی است که در اثر تجمع چربی در زیر پوست ایجاد می شود و ممکن است صاف و به رنگ پوست معمولی مشاهده شوند، همچنین می توانند روی تاندون آشیل ظاهر شوند.

متخصصان پوست توضیح دادند: گزانتوم تاندون (گزانتوم تاندون) ندول های زیر جلدی است که به آرامی بزرگ می شوند و معمولا به تاندون آشیل یا تاندون ها روی بند انگشتان متصل می شوند. آنها صاف، محکم و قابل لمس و متحرک هستند. رنگ پوست روی آن طبیعی است.

گزانتوم تاندون بیشتر با کلسترول خونی خانوادگی همراه است، اما در زانتوماتوز سربروتندینوس و سیتوسترولمی نیز دیده می شود.

سایر علایم قابل مشاهده کلسترول بالا عبارتند از گزانتلاسما (چربی پلک) در اطراف چشم که توده های کوچک و زرد رنگ کلسترول در نزدیکی گوشه داخلی چشم شما خواهند بود.

اگر متوجه شدید که گزانتلاسما دارید، باید با پزشک عمومی خود صحبت کنید. آنها ممکن است آزمایشی برای بررسی سطح کلسترول شما انجام دهند.

پزشکان همچنین ممکن است برخی از تغییرات در شیوه زندگی را که می توانید انجام دهید که کلسترول شما را کاهش می دهد، توضیح دهند.

تغییرات در شیوه زندگی شامل کاهش مصرف چربی های اشباع شده، ورزش بیشتر و ترک سیگار است.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشخیص بیماری مرگبار از روی دست ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشخیص بیماری مرگبار از روی دست ها"، کلیک کنید.